Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā nojauks graustu Staļģenes ielā

Attēlam ilustratīva nozīme

Jelgavas valstspilsētas dome lēmusi nojaukt ēku Staļģenes ielā 2, aģentūru LETA informē pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldībā skaidro, ka nekustamais īpašums Staļģenes ielā 2 netiek apsaimniekots un nekustamajā īpašumā esošās dzīvojamās ēkas tehniskais stāvoklis ir kritisks un apdraud sabiedrisko drošību, kā arī vizuāli bojā Jelgavas valstspilsētvides ainavu. Nekustamais īpašums nav reģistrēts Zemgales rajona tiesas zemesgrāmatu nodaļā un Jelgavas valstspilsētas pašvaldības administrācijas Būvvaldes rīcībā nav informācijas par iespējamiem Nekustamā īpašuma lietotājiem vai tiesiskajiem valdītājiem.

Būvvaldes atzinumos par būves pārbaudi norādīts, ka nekustamā īpašuma teritorija ir nesakopta, ēkai nav jumta, tā konstrukcijas ir sabrukušas, pēc ugunsgrēka no ēkas dabā palikušas sienas un skurstenis ar lielu augstumu, viena no ēkas sienām ir daļēji sagāzusies un atbalstījusies pret elektrības stabu, nekustamā īpašuma teritorija un ēkas logu ailas nav norobežotas.

Jelgavas valstspilsētas pašvaldībai rīcībā nebija informācijas par nekustamā īpašuma lietotājiem vai tiesiskajiem valdītājiem, tāpēc būvvalde 2020. un 2021.gadā nosūtīja Latvijas oficiālajam izdevumam “Latvijas Vēstnesis” un pašvaldības informatīvajam izdevumam “Jelgavas Vēstnesis” publicēšanai sludinājuma tekstu ar aicinājumu līdz 2021.gada 30.septembrim atsaukties nekustamā īpašuma tiesiskajiem valdītājiem. Uz publicētajiem sludinājumiem neviena persona nav atsaukusies.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā atklāja pašvaldībā, ēkas Staļģenes ielā 2 nojaukšanas izdevumi tiks segti no Jelgavas valstspilsētas pašvaldības budžeta izdevumu programmas “Pašvaldības dzīvokļu pārvaldīšana, remonts, veco māju nojaukšana”. Nojaukšanas darbu veikšanai pašvaldība sludinās iepirkumu. Zeme, kur atrodas grausts, ir pašvaldības īpašumā, aģentūrai LETA pastāstīja pašvaldībā.

Foto: lvportals.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.