Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā pagājušajā gadā pieaudzis jauno uzņēmumu skaits

Jelgavā, salīdzinot ar 2020. gadu, pērn jauno uzņēmumu skaits pieaudzis par 28 uzņēmumiem.

Kaut arī 2021. gadā visā pasaulē turpinājās Covid-19 pandēmija un uzņēmējdarbību bremzēja dažādi noteiktie ierobežojumi, jauno uzņēmumu skaits pērn nedaudz palielinājies. “Lursoft” apkopotā informācija liecina, ka pagājušajā gadā Latvijā reģistrēti 9227 jauni uzņēmumi, kas ir par 288 vairāk nekā gadu iepriekš. Jaunu uzņēmumu skaits pērn audzis 28 pašvaldībās, tostarp Jelgavā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavā, salīdzinot ar 2020. gadu, tas pieaudzis par 28 uzņēmumiem, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

“Lursoft” pētījis, kurās pašvaldībās jaunreģistrēto uzņēmumu skaits pērn palielinājies visstraujāk, kā arī skatījis, kā mainījies likvidēto uzņēmumu skaits sadalījumā pa pašvaldībām. Atbilstoši apkopotajai informācijai pērn, salīdzinot ar 2020. gadu, visvairāk jaunu uzņēmumu reģistrēti 28 pašvaldībās. Šo pašvaldību vidū ir arī Jelgava.

Pēc “Lursoft” datiem, Jelgavā pagājušajā gadā ir reģistrēti 256 jauni uzņēmumi, kas ir par 28 vairāk nekā gadu iepriekš – 2020. gadā Jelgavā reģistrēti 228 jauni uzņēmumi. Savukārt Jelgavā pērn likvidēti 277 uzņēmumi (gadu iepriekš – 215 uzņēmumi). Līdz ar to likvidēto uzņēmumu ir par 41 vairāk.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2019. gadā Jelgavā tika reģistrēti 276 jauni uzņēmumi, likvidēts – 461, 2018. gadā no jauna reģistrēti 259 uzņēmumi, bet likvidēti 302, savukārt 2017. gadā pilsētā reģistrēto jauno uzņēmumu skaits bija par 11 uzņēmumiem lielāks nekā likvidēto. Proti, šajā gadā pilsētā tika reģistrēti 247 uzņēmumi, bet likvidēti – 236. 

“Lursoft” informē, ka ar straujāko jaunu uzņēmumu skaita kāpumu pērn var lepoties Augšdaugavas novads. Ja 2020. gadā Augšdaugavas novadā, kas apvieno kādreizējā Daugavpils novada un Ilūkstes novada teritoriju, reģistrēti 53 jauni uzņēmumi, tad pērn to skaits dubultojās, sasniedzot jau 106 jaunus uzņēmumus. Jānorāda, ka Augšdaugavas novads ir arī viena no tām septiņām pašvaldībām, kurām 2021. gada bilance noslēgusies ar pozitīvu rādītāju, jo jauno uzņēmumu bijis vairāk nekā likvidēto, un tas nozīmē, ka kopējais pašvaldības teritorijā reģistrēto uzņēmumu skaits palielinājies.

Pagājušajā gadā audzis ne tikai jauno, bet arī likvidēto uzņēmumu skaits, un tas atspoguļojas kopējos datos, jo pērn bijušas vien divas pašvaldības, kurās likvidēto uzņēmumu bijis mazāk nekā 2020. gadā, – Rēzeknes novads un Varakļānu novads. Vislielākais likvidēto uzņēmumu skaita pārsvars pār jaunreģistrētajiem fiksēts Rīgā, kur pagājušā gada laikā jauno uzņēmumu skaits gan nedaudz audzis, sasniedzot 4396 jaunus komersantus, taču likvidēto skaita pieaugums bijis straujāks. Proti, ja 2020. gadā galvaspilsētā likvidēti 6926 uzņēmumi, tad pērn – jau 7757.

Foto: Ruslans Antropovs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.