Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā plāno samazināt siltuma tarifu par nepilnu procentu

Jelgavā plāno samazināt siltuma tarifu par nepilnu procentu, liecina oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” publicētais tarifu projekts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plānotais siltumenerģijas gala tarifs Jelgavā ir 102,71 eiro par MWh (bez PVN) un tas ir par 0,7% zemāks nekā apstiprinātais siltumenerģijas tarifs novembrī – 103,45eiro par MWh (bez PVN). No 1.oktobra mājsaimniecībām piemēro valsts atbalstu, tādēļ piemērojamais siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs ar valsts atbalstu jelgavnieku mājsaimniecībām decembrī plānots 85,36 eiro par MWh (bez PVN).

Būtisku daļu no siltumenerģijas gala tarifa klientiem veido siltumenerģijas ražošanas izmaksas, kurās lielākā komponente ir kurināmā izmaksas. Jaunajā tarifu projektā ražošanas tarifs ir 78,05 eiro par MWh, kas ir par 0,8% mazāk kā pašlaik. Par 0,5% samazinājušās arī siltumenerģijas pārvades un sadales izmaksas.

Pēdējā gada laikā kurināmā cenas ir pieaugušas gandrīz katru mēnesi. Tomēr oktobrī, ņemot vērā silto laikapstākļus un augsto dabasgāzes krātuvju uzpildījumu Eiropā, dabasgāzes tirgū ir novērojama cenas samazināšanās, kas “‘Gren Jelgava” ļāva noslēgt izdevīgāku sašķidrinātās dabasgāzes piegādes līgumu. “Mēs turpināsim sekot līdzi kurināmā cenu izmaiņām un saskaņā ar tām mainīsies arī siltumenerģijas tarifs nākamajos ziemas mēnešos,” skaidro SIA “Gren Jelgava” valdes priekšsēdētājs un klientu apkalpošanas vadītājs Gundars Pētersons.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tarifs iesniegts izskatīšanai Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK), un plānots ka tas stāsies spēkā 1.decembrī.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.