Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā reģistrēties mācībām 1. klasē varēs elektroniski un, iepriekš piesakoties, klātienē

Bērnu reģistrācija 1. klasē 2023./2024. mācību gadam Jelgavas vispārizglītojošajās skolās sāksies 1. martā, bet Jelgavas 4. vidusskolas īstenotajās pamatizglītības programmās ar mūzikas vai sporta ievirzi – 1. februārī, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību departamentā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Reģistrēties varēs, iesniedzot pieteikumu gan elektroniski, gan klātienē. Taču, lai bērnu mācībām reģistrētu klātienē, tā likumiskajam pārstāvim skolas mājaslapā obligāti būs jāpiesakās iestādes apmeklējumam. Lai pieteiktos mūzikas vai sporta klasē 4. vidusskolā, klātienes apmeklējumam varēs reģistrēties no 16. janvāra, bet pārējās pamatizglītības programmās – no 13. februāra.

Decembra domes sēdē domes deputāti atbalstīja lēmumu par uzņemamo skolēnu skaitu 1., 7. un 10. klasē un pirmklasnieku reģistrēšanas kārtību.  

Agrāk sāksies skolēnu reģistrācija 4. vidusskolas mūzikas un sporta klasei. Tas nepieciešams, lai varētu pārbaudīt topošo pirmklasnieku spēju atbilstību programmām ar augstākiem sasniedzamiem rezultātiem. Ja bērns netiks uzņemts mūzikas vai sporta klasē, martā vecāki viņu varēs reģistrēt citas programmas apguvei 4. vidusskolā vai kādā citā pilsētas skolā, kas īsteno pamatizglītības programmas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pārējās pamatizglītības programmās gan 4. vidusskolā, gan citās pilsētas skolās bērnu reģistrācija 1. klasē sāksies 1. martā pulksten 8. Klātienes apmeklējumam katras skolas mājaslapā varēs pieteikties no 13. februāra. “Aicinām vecākus bērnu mācībām 1. klasē reģistrēt attālināti – iesniegumu iesniegt elektroniski. Šī sistēma Jelgavā ir ieviesta jau vairākus gadus un apliecinājusi, ka veiksmīgi darbojas,” tā Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza.

Iesniegumu iesniedzot personīgi, jāuzrāda iesniedzēja personu apliecinošs dokuments, bērna dzimšanas apliecība vai personu apliecinošs dokuments, aizgādnim – arī aizgādību apliecinoša dokumenta kopija. Iesniedzot iesniegumu elektroniski, bērna likumiskajam pārstāvim uz iestādes e-pasta adresi būs jānosūta iesniegums, parakstīts ar drošu elektronisko parakstu, ar laika zīmogu, aizgādnim jāpievieno arī aizgādību apliecinoša dokumenta kopija. Iesnieguma forma būs pieejama katras skolas mājaslapā.

1-klase.jpg

Paredzēts, ka Jelgavas 4. sākumskolā tiks uzņemti 180 pirmklasnieki, Jelgavas Centra pamatskolā – 120, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā – 120, Jelgavas 4. vidusskolā – 120, Jelgavas 5. vidusskolā – 84, Jelgavas Pārlielupes pamatskolā – 112 skolēni.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.