Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgava saņem atzinību par iekļaujošas un piekļūstamas vides izveidi Vecpilsētas ielā 14

Starp 15 labās prakses piemēriem iekļuvusi un Atzinības rakstu saņēma Jelgavas pašvaldība par vides pieejamības risinājumiem mājā Vecpilsētas ielā 14.

Labklājības ministrijas ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu rīkotajā konferencē “Iekļaujoša dizaina izaicinājumi pilsētvidē” ar mērķi veicināt sabiedrības izpratni un interesi par sasniegumiem un pielietojumiem iekļaujoša dizaina jomā, kas vērsti uz vides un informāciju tehnoloģiju piekļūstamību ikvienam, nosaukti labās prakses piemēri iekļaujošas un piekļūstamas vides izveidē, kurus Latvijas pašvaldības īstenojušas Eiropas Savienības fondu līdzfinansētajos projektos. Starp 15 labās prakses piemēriem iekļuvusi un Atzinības rakstu saņēma Jelgavas pašvaldība par vides pieejamības risinājumiem mājā Vecpilsētas ielā 14, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konference tika rīkota, novērtējot Eiropas Savienības fondu ieguldījumu horizontālā principa “Vienlīdzīgas iespējas” īstenošanā, kā arī vispārējās sabiedrības, tostarp atbildīgo un pasākumu īstenošanā iesaistīto institūciju informētības un izpratnes par iekļaujošo dizainu veicināšanas nepieciešamību. Labklājības ministrijas iniciēto konferenci ar Eiropas Sociālā Fonda atbalstu organizēja “Dienas Mediji” un tā norisinājās tiešsaistē. 

Tajā dažādu nozaru eksperti un profesionāļi runāja par to, kā veicināt tehnoloģiski pielāgotas vides un infrastruktūras, tai skaitā informācijas komunikāciju tehnoloģiju piekļūstamību ikvienam. Konferencē uzmanība vērsta uz tehnoloģiju un pilsētvides piekļūstamības risinājumiem, kas ne tikai pilda sabiedrības iekļaušanas funkcijas, bet atbilst arī mūsdienīga dizaina vadlīnijām un estētu prasībām par vizuāli pievilcīgu un sajūtām patīkamu telpu. 

Konferences laikā par labās prakses ieviešanu atzinīgi tika novērtēti vairāki projekti, kurus Latvijas pilsētu pašvaldības īstenojušas Eiropas Savienības fondu finansētu projektu ietvaros.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

 Divi no piecpadsmit labās prakses piemēriem, kuri tika nominēti, ir Jelgavas valstspilsētas pašvaldības ar sadarbības partneriem īstenotā Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansētā projekta “Nozīmīga kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana un attīstība kultūras tūrisma piedāvājuma pilnveidošanai Zemgales reģionā” projekti: atjaunotā māja Vecpilsētas ielā 14 Jelgavā un Dobeles Livonijas ordeņa pils kapela un tās teritorija Dobelē, kuros ir gan saglabāts kultūrvēsturiskais mantojums, gan domāts par vides pieejamību, izmantojot pārdomātus un mūsdienīgus tehnoloģiskos risinājumus.   

Šonedēļ konferences organizatori viesojās Jelgavā, lai Jelgavas domes priekšsēdētājam Andrim Rāviņam pasniegtu Atzinības rakstu un balvu, kā arī uzņemtu nelielu video stāstu par atjaunoto objektu Vecpilsētas ielā 14.  

Jāpiebilst, ka konferencē par vides pieejamību “Iekļaujoša dizaina izaicinājumi pilsētvidē” Jelgavas novada pašvaldība saņēma atzinību par Daudzfunkcionālā sociālo pakalpojumu centra “Laipa” Kalnciemā kā objekta piemērotību cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.