Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā svin Lietuvas Republikas Neatkarības 105. gadadienu

18. februārī pulksten 13 Jelgavas pašvaldības iestādes “Sabiedriskais centrs” zālē (Skolotāju iela 8, 3.stāvs) Jelgavas lietuviešu biedrība “Vītis” organizē svinīgu pasākumu “Lietuva mana”, kas veltīts Lietuvas Republikas neatkarības dienai, informē Jelgavas pašvaldības iestāde “Sabiedriskais centrs”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas lietuviešu biedrība “Vītis” un tās vadītāja Regīna Detlava  laipni aicina uz Lietuvas Republikas proklamēšanai veltīto pasākumu, kuru ar muzikāliem priekšnesumiem kuplinās viesmākslinieki no Jelgavas sadraudzības pilsētas Šauļiem (Lietuva) – Šauļu kultūras centra kamerkoris “Bičiuliai” mākslinieciskā vadītāja Rita Daunkantaite un Šauļu Drāmas teātra aktieris Vladas Baranauskas. Koncertā uzstāsies Jelgavas lietuviešu biedrības ilggadējie draugi un sadarbības partneri – folkloras kopa “Dimzēns”.

Lietuva ir pirmā no trim Baltijas valstīm, kas ieguva Valsts neatkarību 1918. gadā (16. februāris ir oficiālā Lietuvas Republikas proklamēšanas diena). Šī ir gaidīta svētku diena arī Jelgavas un Latvijas lietuviešiem, kad tiek organizēti pasākumi un kopā aicināti kopienas ļaudis, lai simboliski pateiktos visiem tiem cilvēkiem, kas bija tik drosmīgi un pašaizliedzīgi, lai nostiprinātu savas zemes brīvību un atjaunotu valstiskumu. Valsts dzimšanas diena ir svētki visai tautai un tautiešiem, lai kur pasaulē tie atrastos.

Tāpat pasākumā ietvaros notiks mākslinieka Ulda Zutera gleznu izstādes atklāšana.  U.Zuters ir pazīstams latviešu gleznotājs, kurš savos darbos eļļas tehnikā iemūžina dabas un pilsētu ainavas. Izstādē eksponētie darbi iestādē “Sabiedriskais centrs” būs apskatāmi līdz šī gada 30. aprīlim iestādes darba laikā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākumu organizē Jelgavas lietuviešu biedrība “Vītis” sadarbībā ar JVPI “Sabiedriskais centrs”.

Foto: wallpapersgalleryin.blogspot.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (2)

  1. 105 лет назад Литва была нищим, маленьким государством. До 2-й Мировой литовцы были рады устроиться в Латвии батраками (как сейчас в Англию). Да и террирития Литвы была меньше. Литовцы не хотят сказать спасибо товарищу Сталину за Вильнюс, Друскининкай, Клайпеду и т.д. ?

    3
    8
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.