Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgava un apkārtne – aktīvākie izlietoto bateriju vākšanā Zemgalē

Ir noslēgusies “Zaļā josta” rīkotā izlietoto bateriju vākšanas konkursa “Tīrai Latvijai” 2021./2022. mācību gada sezona, aktīvākie izlietoto bateriju vākšanā Zemgalē ir Jelgavas pilsēta un apkārtne – savākti un pārstrādei nogādāti 1434 kg baterijas, informē SIA “Zaļā josta”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdzīgi kā pēdējos gados, arī šajā mācību gadā aktīvākie izlietoto bateriju vākšanā Zemgalē ir Jelgavas pilsēta un apkārtne. Piedaloties 20 izglītības iestādēm, no Jelgavas pilsētas un apkārtnes, konkursa ietvaros savākti un pārstrādei nogādāti 1434 kg baterijas. Jāpiebilst, ka aktīvākā ir Jelgavas Centra pamatskola, kuras audzēkņi kopumā pārstrādei savāca 368 kg baterijas. Tāpat Jelgavas pilsētas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē “Zīļuks” savākti 123 kg baterijas, savukārt Jelgavas 4. vidusskolā savākti 106 kg izlietotās baterijas. 

Organizatori informē, ka konkursa laikā kopā pārstrādei nogādātas nepilnas 25 tonnas šo videi kaitīgo atkritumu – tas ir par 6 tonnām vairāk nekā pērn. Konkursa laikā teju 75 tūkstoši Latvijas bērnu un jauniešu no 314 mācību iestādēm čakli iesaistīja savas ģimenes un draugus izlietoto bateriju vākšanā, kas tagad ir pārstrādātas vērtīgās otrreizējās izejvielās. Zemgales reģionu konkursā pārstāvēja 62 izglītības iestādes. Pārstrādei izdevies nogādāt 3869,6 kg izlietotu bateriju. 

Izlietoto bateriju vākšanas konkursu “Tīrai Latvijai” organizēja “Zaļā josta” sadarbībā ar AS “BAO” un Valsts izglītības satura centru. Plašāka informācija par kampaņu “Tīrai Latvijai” atrodama mājaslapā www.tirailatvijai.lv.

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.