Jelgavai divi Eiropas čempioni BMX riteņbraukšanā

9. un 10. jūlijā Beļģijas pilsētā Deselē aizvadīts Eiropas čempionāts BMX riteņbraukšanā. Divi Jelgavas sportisti kļuva par čempioniem savā vecuma grupā, bet pavisam uz goda pjedestāla kāpa seši mūsu pilsētas BMX braucēji, informē Jelgavas pašvaldības iestāde “Sporta servisa centrs”.

Jelgava Eiropas čempionātā bija plaši pārstāvēta – tajā startēja 20 Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas un kluba “Mītavas kumeļi” BMX braucēji. “Astoņi no viņiem tika finālā un seši kāpa uz goda pjedestāla, tostarp divi uz augstākā pakāpiena. Tas ir neticami labs rādītājs!” Jelgavas pašvaldības iestādei “Sporta servisa centrs” norādīja Jelgavas BMX treneris Uldis Balbeks.

Par Eiropas čempioni 12 gadus jauno meiteņu konkurencē kļuva mūsu sportiste Melānija Čudare. Viņa bija ātrākā no 37 sportistēm. Savukārt krūzeru 40/44 grupā par čempionu kļuva Ģirts Jonkus 22 braucēju konkurencē. Eiropas vicečempiones titulu 11 gadus jauno meiteņu grupā izcīnīja Ramona Bāre, bet deviņgadīgo zēnu grupā – Raimo Soldāns. Bronzas medaļu čempionātā izcīnīja Evelīna Līkuma 10 gadus jauno meiteņu grupā un Alvis Lānso krūzeru 45/49 grupā. Vēl finālā iekļuva un 5. vietu izcīnīja Markuss Soļims 13 gadus jauno puišu grupā un Patriks Kāpiņš astoņgadīgo zēnu grupā.

“Šis bija mums ļoti labs čempionāts! Nevienam citam no Latvijas klubiem nebija seši pjedestāli, ne arī divi čempioni!” lepns un gandarīts par paveikto ir U.Balbeks.

Jāpiebilst, ka Eiropas čempionātā traumas dēļ nestartēja elites grupas braucējs jelgavnieks Kristens Krīgers.

Nākamais starts BMX braucējiem būs pasaules čempionāts no 24. līdz 31. jūlijam Francijā.