Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas autobusu parks iegādāsies desmit jaunus autobusus

Lai pakāpeniski atjaunotu novecojušo autobusu parku, spētu nodrošināt pakalpojuma sniegšanas nepārtrauktību, kā arī spētu nepieciešamības gadījumā veikt iedzīvotāju evakuāciju, SIA “Jelgavas autobusu parks” (JAP) paredz iegādāties desmit jaunus autobusus, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas domes sēdē pieņemtais lēmums atļaut JAP izsludināt iepirkumu par desmit ar iekšdedzes motoru darbināmu M3 kategorijas I klases autobusu iegādi 2023. gadā. Savukārt līdz 2025. gada 31. decembrim uzņēmumam jāveic iepirkuma izsludināšana par bezemisiju M3 kategorijas I klases autobusu iegādi, nodrošinot normatīvajos aktos noteikto kopējo tīro autotransporta līdzekļu procentuālo īpatsvaru iepirkumā.

Jāatgādina, ka JAP saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Eiropas Padomes direktīvu par bezizmešu autobusu ieviešanu pasažieru pārvadājumos tuvāko gadu laikā pilsētā paredz būtiski palielināt savu autoparku ar bezizmešu autobusiem. Šobrīd 11 procenti pilsētas pasažieru pārvadājumu tiek nodrošināti ar elektroautobusiem. Taču pagaidām, kamēr bezizmešu autobusu iegādei nav iespējams piesaistīt ES finansējumu, JAP paredz iegādāties desmit ar iekšdedzes motoru darbināmus autobusus.

Vēl viens būtisks aspekts šādu autobusu iegādei ir civilās aizsardzības plāna uzdevumu nodrošināšana, jo potenciāla elektroenerģijas krīzes gadījumā, kas ir reāls drauds Ukrainas kara situācijā, elektroautobusi nespēj nodrošināt nepārtrauktu gatavību evakuēt iedzīvotājus.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.