Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas bibliotēka aicina uz kolekcionāra Jura Cibuļa ābeču izstādes atklāšanu

30. oktobrī pulksten 14 Jelgavas Pilsētas bibliotēka aicina uz kolekcionāra Jura Cibuļa ābeču kolekcijas izstādes atklāšanu “Mana ābece – tava ābece – mūsu ābece”.  Ikviens interesents aicināts uz tikšanos, lai uzzinātu vairāk par kolekcijas tapšanu, uzdotu interesējošos jautājumus, informē bibliotēka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

J.Cibuļs ir valodu skolotājs, publicists un valodnieks, kurš jau vairāk nekā 30 gadus pēta un kolekcionē ābeces. Viņa kolekcijā ir aptuveni 10 tūkstoši dažādu ābeču no visām pasaules valstīm. J.Cibuļs par savu kolekciju stāsta, ka patiesībā viņš nekolekcionē ābeces, bet gan valodas. Savukārt, ābece dažādu iemeslu dēļ, ir vienīgais veids kā to izdarīt. Turklāt, tā lieliski atklāj tautas domāšanas veidu, vēsturi vai ideoloģijas un politisko iekārtu. “Krāšana ir kā slimība, kas progresē, bet nav jāārstē,” par savu hobiju smej kolekcionārs.

Ābeces Cibuļa kungs galvenokārt iegūst maiņas ceļā no citiem kolekcionāriem, tomēr gadās arī kuriozi. 30. oktobrī Jelgavas Pilsētas bibliotēkā būs iespēja dzirdēt valodnieka un skolotāja J.Cibuļa aizraujošos stāstus par ābecēm viņa kolekcijā un dažbrīd pat neticamajiem ceļiem, pa kuriem ābeces pie kolekcionāra nokļūst. Ar izstādi visi interesenti var iepazīties Jelgavas Pilsētas bibliotēkā līdz 30. novembrim, bibliotēkas darba laikā.

Foto: Jelgavas Pilsētas bibliotēka

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.