Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas dobēs un puķu podos stāda vasaras puķes

Šonedēļ Jelgavā dobēs sākta vasaras puķu stādīšana. Jelgavas iedzīvotājus un viesus priecēs  leduspuķes, krustaines, dālijas, kosmejas, lauvmutītes un citas vasaras puķes. Kopumā šovasar pilsētas puķu dobēs un podos plānots iestādīt 67 570 dažādu puķu stādus, informē Jelgavas pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Puķes jau iestādītas bērnu atpūtas un rotaļu pilsētiņā Uzvaras parkā un pie bērnu rotaļu laukuma  Katoļu un Driksas ielas krustojumā. Turpinot pilsētas apzaļumošanu, puķes tiks stādītas arī dobēs un puķu podos Hercoga Jēkaba laukumā, skvērā aiz kultūras nama, kā arī Stacijas parkā pie pieminekļa “Jelgavas atbrīvotājiem” un citviet pilsētā.

Daudzos pilsētas puķu podos un dobēs jau agrā pavasarī tika sastādītas krāšņās atraitnītes, tagad tās tiks papildinātas ar vasaras puķēm, stādot tās gan zemajos podos, gan podos pie pilsētas apgaismojuma balstiem.

Tuvākajā laikā sāks puķu podu izvietošanu vides objektos “Puķu koks”, kas atrodas pie Mītavas tilta un Brīvības bulvāra rotācijas apļa centrā. Iekarināmajos puķu podos, kas tiks izvietoti apgaismojuma balsots, tiks stādītas pelargonijas un batātu ipomejas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SIA “Kulk” informē, ka vasaras ziedu stādīšana notiks līdz jūnijam – vairākās vietās pašvaldības teritorijā esošajās dobēs. Pirmie darbi notika pie Ādolfa Alunāna muzeja un Stacijas parkā.

Dobēs tiks stādītas dažādas graudzāles, begonijas, samtenes, kosmejas, dažādu šķirņu dālijas u.c. Parasti Jelgavā vasaras puķes tika stādītas, ievērojot taisnas līnijas, ģeometriju un to, kā augi savā starpā
saskaņojas. Šovasar jelgavnieki un pilsētas viesi redzēs pavisam citu un modernu koncepciju – pilsētas apstādījumi tiek veidoti tā saucamajā pļavu stilā.

Vēlāk, apmēram jūnija beigās, uz vasaras ziediem tiks nomainītas aprīļa sākumā iestādītās atraitnītes. Ap Jāņiem tās zaudē savu izskatu un tiek aizvietotas ar efektīgākiem ziediem.

Foto: SIA “Kulk”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.