Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas jaunā tirgus lietas iztiesāšanā rezervē laiku septiņām sēdēm

Ar 24 minūšu kavēšanos Rīgā Ekonomisko lietu tiesā sāka skatīt Jelgavas tirgus krimināllietu, kas saistās ar šī uzņēmuma pamatkapitāla palielināšanu un, iespējams, noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā vai grupā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Noraidījumu tiesnesei nav

Uz tiesas sēdi bija ieradušies apsūdzētie Uldis Laizāns, kā arī daļēji pašvaldībai piederošā SIA “Jelgavas tirgus” vairākumdaļu īpašnieks un valdes loceklis Vladimirs Šalajevs. Sēdē piedalījās arī trīs advokāti, tulks un prokurors. Sēdes sākumā tiesnese Vija Kalniņa noskaidroja, vai strīdus pusēm varētu būt noraidījumi tiesnesei. Kad tādu nebija, sēdes turpinājumā tika atklāts, ka nav ieradušies divu uzņēmumu pārstāvji. “Ziņas” jau rakstīja, ka apsūdzētie V.Šalajevs un U.Laizāns ir darbojušies pašiem sev piederošajos vai citādi saistītajos uzņēmumos SIA “Jelgavas tirgus”, SIA “Termināla tirgus”, SIA “La Tirgi Jelgava”, SIA “La Tirgi” un SIA “ERA2K TT”. Tiesa pastāvēja uz to, ka lietas izskatīšana turpināma tikai tad, ja uz sēdi ir ieradušies visu uzņēmumu pārstāvji. Tiesas sekretārs “Ziņām” vēlāk paskaidroja, ka personīgi neviens no klātneesošajiem netika izsaukts uz tiesas sēdi, aicinājums nosūtīts uz uzņēmuma adresi. Tādējādi jau pēc 25 minūtēm pirmā tiesas sēde beidzās.

Noslēgumā tiesnese V.Kalniņa ar lietas dalībniekiem vienojās par tālāko tiesas procesu. Saņemot uzrunāto lietas dalībnieku piekrišanu, tika noteikts, ka nākamās septiņas tiesas sēdes plānotas 16. decembrī, 12. un 26. janvārī, 10. un 31. martā un 29. maijā.

Visu rakstu lasiet 24. novembra laikrakstā “Zemgales Ziņas”

Teksts un foto: Gaitis Grūtups

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.