Jelgavas kauss basketbolā paliek “Valauto/Toma-noma.lv” īpašumā (FOTO)

Pēc divu gadu pārtraukuma tika aizvadīts Jelgavas kausa izcīņas turnīrs basketbolā vīrišiem. 2019.gadā šo trofeju un ceļojošo kausu izcīnīja “Valauto” vienība. Arī pēc pārtraukuma kausa īpašnieks netiks mainīts, jo 2022.gada turnīra finālā “Valauto/Toma-noma.lv” ar 96:79 pieveica ”NĪP” komandu.

No otrās ceturtdaļas vidus “Valauto” basketbolisti spēja stabili kontrolēt mača gaitu un izvirzījās staiblā desmit punktu vadībā. Uz nelielun periodu “NĪP” basketbolisti spēja pietuvoties līdz sešu punktu starpībai, taču mača izskaņā “Valauto/Toma-noma.lv” spēlētāji pārliecinoši nodemonstrēja savu pārākumu, uzvarot ar 17 punktu starpību.

Uzvarētāju vienībā Gatis Justovičs sakrāja 24 punktus, rezultatīvi asistēja sešas reizes un pārtvēra divas bumbas. Jēkabs Roziņš salādēja 20 punktus, bet olimpiskais čempions Edgars Krūmiņš kaldināja panākumu ar 19 gūtajiem punktiem un 15 izcīnītām bumbām zem groziem. E.Krūmiņš arī saņēma turnīra rezultatīvākā spēlētāja balvu. Latvijas 3×3 basketbola komandas spēlētājas Jelgavas kausa turnīrā septiņās spēlēs vidēji guva 35 punktus.

“Liels prieks ir uzspēlēt kopā ar vecajiem cīņubiedriem un izbaudīt šī turnīra gaisotni, jo kādu laiku nebiju spēlējis vietējā turnīrā,” stāsta E.Krūmiņš, kurš ilgus gadus pirms tam pārstāvēja titulēto komandu “Ķepas”.

Šogad cīņā par Jelgavas kausu iesaistījās astoņas komandas – “Valauto/Toma-noma.lv”, “Rokiji”, “Skandijs/ERTE Grupa”, “Alvila dēli”, “Doks”, “NĪP”, “Vilki” un “Kultūra”.

Jelgavas kausa ieguvēji 2022 “Valauto/Toma-noma.lv” sastāvā spēlēja: Aldis Beitiņš, Toms Bitītis, Ģirts Hauks, Gatis Justovičs, Edgars Krūmiņš, Edgars Krūmiņš, Juris Ojāru, Kārlis Ozoliņš, Kaspars Plinka, Pēteris Prolis, Elvijs Šabatura, Uvis Strogonovs, Jānis Tiltiņš, Markuss Tramdaks un Toms Ziemelis.

Jelgavas kausa izcīņa basketbolā notika pēc divu gadu pārtraukuma. 2020. gada pavasarī, sākoties pandēmijai, tika nolemts apvienot Jelgavas čempionātu ar Kausa izcīņu un izspēlēt turnīru rudenī, tomēr arī tad ierobežojumu dēļ turnīrs nevarēja notikt. 2019. gadā ceļojošo Jelgavas kausu basketbolā izcīnīja komanda “Valauto”, 2018. gadā – komanda “Ķepas”, 2017. gadā – komanda “Doks”.

Turnīru rīkoja BK “Jelgava” sadarbībā ar Jelgavas pašvaldības iestādi “Sporta servisa centrs”.