Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas Mūzikas vidusskola nosvin 101. dzimšanas dienu

JELGAVAS MŪZIKAS VIDUSSKOLAS direktore Zane Andžāne, bijušie direktori Artūrs Puķītis un Arvīds Tareila. FOTO: LIENE KRŪMIŅA

Ar svētku koncertu un salidojumu Jelgavas Mūzikas vidusskola nosvinējusi savu 101. pastāvēšanas gadadienu. Stundu pirms jubilejas koncerta “100+1” pilsētas kultūras nama foajē pulcējās mūzikas nozares pārstāvji un skolas absolventi, lai ar ziediem un dāvanām sveiktu skolu, otrajai simtgadei sākoties.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kolēģu sveicieni no visas Latvijas

Sveikt Jelgavas Mūzikas vidusskolu svētkos bija ieradušies pārstāvji no vairākām mūzikas skolām visā Latvijā. Nacionālā Mākslu vidusskola vēlēja vienmēr būt uz viļņa, Olaines Mūzikas un mākslas skola – daudz radošuma, Dobeles Mūzikas skola – vēl simts un vienu ideju mūzikā, Tukuma Mūzikas skola – savienot tradīciju godāšanu ar jaunu ceļu meklējumiem, Salgales Mūzikas un mākslas skola – iedvesmu dzīvot, strādāt, darīt un sasniegt augstākus mērķus. Cēsu Mūzikas vidusskolas pārstāvis atzīmēja, ka visas Latvijas mūzikas skolas ap šo laiku svin apaļu jubileju, un vēlēja piedzīvot arī nākamo. Sveicieni tika saņemti arī no Latvijas Nacionālā kultūras centra, Jelgavas novada Mūzikas un mākslas skolas, Iecavas Mūzikas un mākslas skolas, Rīgas Mūzikas vidusskolas, Bauskas Mūzikas un mākslas skolas.

“Lielākā daļa Jelgavas Mūzikas vidusskolas skolotāju ir mūsu jeb Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas absolventi, kuri šeit Jelgavā palīdz jaunajiem talantiem sasniegt jaunas virsotnes. Bet mūsu misija ir kopīga – palīdzēt jaunajiem mūziķiem piepildīt savu dzīves aicinājumu, palīdzēt sasniegt to, ko ļauj viņos ieliktais potenciāls. Domāju, tieši šobrīd Latvijai tas ir īpaši vajadzīgs – atbalstīt jaunos mūzikas talantus, ieguldīt viņu radošajā potenciālā, jo esmu pārliecināts, ka tas veido izpratni par skaistumu, par vērtībām, tas veido arī mīlestību pret Latviju un veido cilvēkus, kas nesīs Latvijas vārdu pasaulē. Es gribētu īpaši uzsvērt visu skolotāju devumu, – šī ir tā diena, kad pedagogi un viņu sasniegumi ir jācildina, jo viņi ir saknes un pamats jauniešiem, startējot profesionāli visā plašajā pasaulē. Liels paldies par jūsu ieguldījumu jaunajos talantos!” tā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas pārstāvis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visu rakstu lasiet 20.oktobra laikrakstā “Zemgales Ziņas”

Teksts un foto: Liene Krūmiņa

Izaugsmi jaunajā simtgadē mūzikas vidusskolas direktorei Zanei Andžānei vēl Arvīds Tareila

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.