Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas Nakts pusmaratonam pieteikušies 1300 dalībnieki

27. jūlijā notiks šā gada lielākais tautas sporta pasākums mūsu pilsētā – Jelgavas Nakts pusmaratons. Līdz jūnija sākumam dalībai kādā no distancēm bija pieteikušies 1300 dalībnieki, bet pieteikšanās joprojām turpinās un noslēgsies pasākuma dienā, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dalībnieki skriešanas svētku atmosfēru varēs baudīt kādā no distancēm: bērnu skrējienā (distances garums būs atkarīgs no bērna vecuma), jūdzes skrējienā bez laika kontroles, 5 kilometru skrējienā, 10 kilometru skrējienā vai pusmaratona jeb 21,0975 kilometru distancē. Jūnija sākumā bērnu skrējienam bija reģistrēti 150 dalībnieki, jūdzes skrējienam – 135 dalībnieki, 5 kilometru distancei – 390 dalībnieki, 10 kilometru distancei – 325 dalībnieki, pusmaratona distancei, kas vienlaikus būs arī Latvijas čempionāts, – 300 dalībnieki. Pieteikties var platformā jelgavaspusmaratons.lv vai distantrace.com.

Lai popularizētu aktīvu un veselīgu dzīvesveidu, pasākuma organizatori šogad rada iespēju interesentiem jūdzes skrējienā piedalīties bez dalības maksas, izvēloties šajā distancē skriet bez finiša medaļas. Iespēja atteikties no medaļas ir arī pārējo distanču dalībniekiem, iemainot to pret iestādītu koku ziedot.lv īstenotajā projektā “Dzēs CO2 pēdas nospiedumu!”. Kā norāda pasākuma organizatoru pārstāvis Jānis Pinkulis, šādu izvēli izdarījuši aptuveni 10 procenti dalībnieku.

Savukārt, lai veicinātu jauniešu iesaisti pilsētas sporta pasākumos, Jelgavas sporta skolu un sporta klubu audzēkņiem tika piedāvāta iespēja Jelgavas Nakts pusmaratona garajās distancēs – 5 un 10 kilometru un pusmaratona distancē – piedalīties bez maksas. Pieteikšanās ir noslēgusies, un šo iespēju plāno izmantot 125 Jelgavas sporta skolu un Sporta servisa centra reģistrā esošo sporta klubu audzēkņi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākuma centrs atradīsies Pasta salā, un aktivitātes 27. jūlijā sāksies no pulksten 12. Pulksten 18.30 būs starts jūdzes skrējiena dalībniekiem, pulksten 19 – bērnu skrējieniem, pulksten 20.30 – pusmaratona skrējējiem, pulksten 22 – 5 un 10 kilometru skrējējiem. Būtiski, ka šogad trase izveidota bez reversiem jeb pagriezieniem par 180 grādiem. “Pirmkārt, skrējējiem tas ļauj saglabāt vienmērīgu tempu un enerģijas patēriņu, jo nav nepieciešams pilnībā apstāties vai palēnināt ātrumu, lai veiktu pilnu pagriezienu. Otrkārt, trases, kurās nav asu pagriezienu, ir drošākas, jo samazinās sadursmes vai kritienu riski,” skaidro J.Pinkulis. Iepazīties ar trasi var vietnē jelgavaspusmaratons.lv.

Jelgavniekiem tiek piedāvāta iespēja sagatavoties skrējienam – trešdienās pulksten 19 notiek treniņi Toma Komasa, četrkārtēja Latvijas čempiona 100 kilometru skrējienā, vadībā. Pulcēšanās – Pasta salā, dalība treniņos ir bez maksas, un nav arī iepriekš jāpiesakās.

Jelgavas Nakts pusmaratonu organizē biedrība “Baltic events” sadarbībā ar Jelgavas Sporta servisa centru un Latvijas Vieglatlētikas savienību.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.