Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas novada dome atrisina jautājumu par deputātu pilnvarām Covid-19 sertifikātu neesamības dēļ

Šodien domes deputāti tika informēti, ka domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ozoliņš (LZP) vēlēšanu komisijai uzrādījis derīgu Covid-19 sertifikātu. Līdz ar to jautājums par viņa deputāta pilnvaru apturēšanu tika izņemts no darba kārtības. Savukārt otra deputāta Gundara Liepas (NA) pilnvaras uz laiku tika apturētas.

Jelgavas novada dome šodien atrisināja jautājumu par deputātu pilnvarām Covid-19 sertifikātu neesamības dēļ.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šodien domes deputāti tika informēti, ka domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ozoliņš (LZP) vēlēšanu komisijai uzrādījis derīgu Covid-19 sertifikātu. Līdz ar to jautājums par viņa deputāta pilnvaru apturēšanu tika izņemts no darba kārtības.

Savukārt otra deputāta Gundara Liepas (NA) pilnvaras uz laiku tika apturētas.

Par Liepas deputāta pilnvaru apturēšanu izcēlās asi strīdi, apšaubot lēmuma tiesiskumu. Tostarp deputāts Dainis Liepiņš (LRA) norādīja, ka balsojumā prettiesiski esot piedalījies deputāts Aivars Naglis (LZS), par kura deputāta pilnvaru izbeigšanu iepriekš, šajā pašā sēdē, lēma dome.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā paskaidroja pašvaldības juristi, Naglim deputāta pilnvaras beigsies ar sestdienu un viņš šodien esot bijis tiesīgs piedalīties balsojumā.

Kā ziņots, lēmuma pieņemšana par deputātu pilnvaru apturēšana uz laiku Jelgavas novada domei nevedās. Tika sasauktas vairākas domes ārkārtas sēdes, kas kvoruma trūkuma dēļ nenotika.

Šādi lēmumi pašvaldības domei bija jāpieņem, jo likums “Par pagaidu papildus prasībām Saeimas deputātu un pašvaldību domju deputātu darbam” nosaka, ka no 15.novembra tiek apturētas pret Covid-19 nevakcinēto vai to nepārslimojošo pašvaldības domes deputātu pilnvaras.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Likumā noteikts, ka pašvaldības domes deputāta pilnvaras īstenot ir tiesīgs tikai tāds deputāts, kurš līdz 2021.gada 15.novembrim ir ieguvis un uzrādījis pašvaldības vēlēšanu komisijai Covid-19 sertifikātu, kas apliecina vakcinācijas vai pārslimošanas faktu, kā arī deputāts, kurš saņēmis klīniskās universitātes slimnīcas speciālista vai konsīlija atzinumu par vakcinācijas atlikšanu uz noteiktu laiku un uzrādījis sertifikātu par negatīvu veiktā testa rezultātu.

Uz deputāta pilnvaru apturēšanas laiku viņa vietā Pašvaldības domes vēlēšanu likumā noteiktajā kārtībā stāsies nākamais kandidāts, kurš ieguvis sertifikātu. Ja aizvietotais deputāts iegūs Covid-19 sertifikātu, viņš varēs atsākt pildīt deputāta pienākumus.

Likuma autori skaidro, ka šīs prasības tiek noteiktas, lai nodrošinātu sabiedrības veselības un drošības interesēm atbilstošu rīcību Covid-19 infekcijas izplatības apstākļos, sekmētu uzticēšanos valstī īstenotajai Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības politikai, solidarizētos ar pārējām valsts un pašvaldību institūciju, tajā skaitā kapitālsabiedrību amatpersonām un darbiniekiem, nodrošinot taisnīgu attieksmi Covid-19 infekcijas izplatības mazināšanas pasākumu īstenošanā, kā arī vairotu uzticēšanos valsts un pašvaldību institūciju, tajā skaitā Saeimas darbībai.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.