Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas novada domes priekšsēdētājs skaidros komunālo pakalpojumu uzņēmumu reorganizāciju

Iedzīvotāju diskusiju ciklā “Sarunas ar Jelgavas novada mēru” Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Madars Lasmanis (LA) 6.aprīlī plkst.17 iedzīvotājiem skaidros pašvaldības kapitālsabiedrību SIA “Jelgavas novada KU” un SIA “Ozolnieku KSDU” reorganizācijas procesa sākšanu, aģentūru LETA informēja Jelgavas novada pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tiešraides laikā domes priekšsēdētājs iecerējis pārrunāt trīs jautājumus – aprakstīt aktuālo situāciju Jelgavas novadā saistībā ar kara bēgļiem no Ukrainas, iepazīstinot iedzīvotājus ar informāciju par to, cik Ukrainas valstspiederīgo šobrīd uzturas Jelgavas novadā, kādu atbalstu pašvaldība bēgļiem sniedz un kā tiek risināta skolas vecuma bērnu integrēšana novada skolās, kā arī pastāstīt par sākto jaunā novada ģerboņa izstrādi.

Lasmanis plāno skaidrot arī lēmumprojektu par pašvaldības kapitālsabiedrību “Jelgavas novada KU” un “Ozolnieku KSDU” reorganizācijas procesa sākšanu.

Pēc prezentācijas priekšsēdētājs tiešraides skatītājus aicinās uz atklātu diskusiju, atbildot uz tiešraides komentāru sadaļā rakstītajiem novadnieku jautājumiem un ierosinājumiem. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldībā skaidro, ka gadījumā, ja priekšsēdētājs uz kādu jautājumu nepaspēs atbildēt, pašvaldība pēc tiešraides sniegs rakstiskas atbildes, atbildot uz komentāriem zem tiešraides video. Kopējais tiešraides garums plānots divas stundas.

Gada sākumā dome nolēma, ka Jelgavas novadā dzīvojamo māju pārvaldīšanas tiesības tiks deleģētas SIA “Jelgavas novada KU”. Lai veicinātu resursu racionālu izmantošanu un vienotu pakalpojuma kvalitātes uzraudzību, komunālo pakalpojumu jomā jaunizveidotajā Jelgavas novadā nolemts sākt daudzdzīvokļu dzīvojamo māju apsaimniekošanas maiņas procesu, paredzot, ka turpmāk novadā esošo nepārņemto dzīvojamo māju pārvaldīšanas tiesības tiek deleģētas tikai vienai kapitālsabiedrībai.

Līdz ar administratīvi teritoriālās reformas īstenošanu, Jelgavas novadā ir divas pašvaldībai piederošas kapitālsabiedrības – SIA “Jelgavas novada KU” un “Ozolnieku KSDU”, kas sniedz komunālos pakalpojumus katra savā novada ģeogrāfiskajā areālā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Optimizējot abu kapitālsabiedrību darbību, lemts dzīvojamā māju apsaimniekošanu nodot vienai kapitālsabiedrībai, – tā paredzot gan resursu racionālāku izmantošanu, gan pakalpojumu kvalitātes paaugstināšanu.

Jelgavas novada administratīvajā teritorijā joprojām ir vairāk nekā 100 daudzdzīvokļu dzīvojamo māju, kuru īpašnieki nav pārņēmuši māju pārvaldīšanu no pašvaldības un nav iecēluši pārvaldnieku. Līdz reformai 90 māju pārvaldīšanas tiesības bija deleģētas SIA “Jelgavas novada KU”, bet 13 māju pārvaldīšanas tiesības – SIA “Ozolnieku KSDU”.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (2)

  1. Iedzīvotāji no domes gaida nevis skaidrojumu, bet gan garantijas tam, ka JNku kā krietns komersants turpinās pildīt visas pārņemtā uzņēmuma saistības, tai skaitā arī pret pārējo māju īpašniekiem, izpildot un ievērojot visus Oksdu noslēgtos apsaimniekošanas līgumus.

  2. Būtu brīnišķīgi, ja šai pasākumā nebūtu lobēts atkritumportāls Facebook, bet gan visiem pieejams resurss, kā Youtube. Ne katrs jūtas pietiekami dumjš, lai uzturētu Failbook kontu, savukārt tikai šim pasākumam radīt kontu ir nelietderīgi.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.