Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas novadā notiks Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes medicīnas jomas speciālistu mācības “Kurland 2023”

No 26. līdz 28. oktobrim Valgundes pagasta Kalnciema vidusskolas, Tīreļu bibliotēkas un Ziemassvētku kauju muzeja teritorijā notiks Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes Medicīnas rotas organizētās militārās medicīnas mācības. Mācībās trenēs medicīniskā atbalsta spēju un sadarbību ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu un Gaisa spēkiem, koordinējot cietušo evakuāciju uz civilajām ārstniecības iestādēm konvencionālā konflikta gadījumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mācībās piedalīsies zemessargi, medicīnas personāls un karavīri-glābēji no Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes, 1. Rīgas brigādes, un kadeti no Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālās vidusskolas,  savukārt novērotāju statusā tiks iesaistīti zemessargi no 2. Vidzemes un 3. Latgales brigādes.

Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes mediķiem atbalstu sniegs Gaisa spēki ar helikopteri UH-60M “Black Hawk”, lai kopīgi mācībās trenētu algoritmu cietušo nogādāšanai uz ārstniecības iestādēm, kā arī Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes sastāvā esošās NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas (NATO Enhanced Forward Presence Battle Group Latvia) karavīri.

Mācībās Medicīnas rotas speciālisti izvērsīs trīs mobilos cietušo aprūpes punktus un pilnveidos zināšanas par cietušo šķirošanu un stabilizāciju līdz pacientu tālākai evakuācijai uz medicīnas iestādi. Medicīnas jomas speciālisti nostiprinās prasmes glābt cilvēku dzīvības un papildinās zināšanas cietušo karavīru aprūpē, pēc iespējas realitātei pietuvinātos apstākļos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mācību laikā Medicīnas rotas militārie mediķi un karavīri-glābēji cietušo karavīru lomu spēlētājus, Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālās vidusskolas kadetus, nodos Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam, kas tos nogādās medicīnas iestādēs – Jūrmalas un Jelgavas slimnīcās, kā arī VSIA „Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca” Rīgā.

Krīzes apstākļos Zemessardzes mediķiem ir jāspēj sniegt atbalstu Zemessardzes vienībām, kas ietver pirmās paplašinātās un neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanu, kā arī spēju vadīt situācijas, kad vienlaikus ir daudz cietušo.

Mācības notiks ar Jelgavas novada pašvaldību saskaņotās teritorijās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai pievienotos Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes Medicīnas rotai, interesenti ir aicināti rakstīt uldis.balodis@mil.lv vai personīgi ierasties tuvākajā Zemessardzes bataljonā.

Lai iestātos Zemessardzē – zvaniet 1811, rakstiet esizemessargs@mil.lv vai aizpildiet anketu www.klustikaravirs.lv/dienests-zemessardze.

Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 60 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, ar atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iedzīvotāju ievērībai!

 Mācību laikā Valgundes pagastā zemessargi izmantos dūmu imitācijas līdzekļus,kas nekādā veidā neapdraud cilvēku dzīvību vai veselību. Mācību norises vietas pēc mācībām tiks sakoptas.

Pa autoceļiem Valgundes pagastā iespējama militārā transporta īslaicīga pārvietošanās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nacionālie bruņotie spēki aicina Jelgavas novada Valgundes pagasta iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju pilnveidošanu.

Piektdien, 27. oktobrī no plkst. 07.00 līdz 18.00 tiks slēgts ceļš Ložmetējkalns-Mangaļi posmā līdz krustojumam uz Ziemassvētku kauju muzeju.

Informāciju sagatavoja: Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs

Foto: no Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.