Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas novadā notiks Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes medicīnas jomas speciālistu mācības

No 25. līdz 27. augustam Valgundes pagasta Kalnciema vidusskolas, Tīreļu bibliotēkas un Ziemassvētku kauju muzeja teritorijā notiks Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes Medicīnas rotas organizētās mācības, kurās piedalīsies zemessargi, medicīnas personāls un karavīri-glābēji no visiem Zemesardzes 4.Kurzemes brigādes bataljoniem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mācībās tiks trenēta Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes medicīniskā atbalsta spēja, kur Medicīnas rotas speciālisti izvērsīs mobilos cietušo aprūpes punktus un pilnveidos zināšanas par cietušo šķirošanu un stabilizāciju līdz pacientu tālākai evakuācijai uz medicīnas iestādi. Mācībās medicīnas jomas specialisti nostiprinās prasmes glābt cilvēku dzīvības un papildinās zināšanas cietušo karavīru aprūpē, pēc iespējas realitātei pietuvinātos apstākļos.

Krīzes apstākļos Zemessardzes mediķiem ir jāspēj sniegt atbalstu Zemessardzes vienībām, kas ietver neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanu un spēju vadīt situācijas, kad vienlaikus ir daudz cietušo.

Mācības notiks ar Jelgavas novada pašvaldību saskaņotās teritorijās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 60 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, ar atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību.

Lai iestātos Zemessardzē – zvaniet 1811, rakstiet esizemessargs@mil.lv vai aizpildiet anketu www.klustikaravirs.lv/dienests-zemessardze.

Tāpat, piesakoties brīvprātīgi, līdz 200 jauniešu varēs pildīt valsts aizsardzības dienestu Zemessardzē, kopumā dienot piecus gadus un ik gadu aizvadot 28 apmācību dienas. Savukārt līdz 50 jaunieši – augstākās izglītības iestāžu studenti – varēs brīvprātīgi pieteikties valsts aizsardzības dienesta  rezerves virsnieka apmācības kursam, kas ilgs piecus gadus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pieteikšanās valsts aizsardzības dienestam Zemessardzē līdz šī gada 1. septembrim, izmantojot vienoto rekrutēšanas platformu www.klustikaravirs.lv.  

Iedzīvotāju ievērībai!

 Mācību laikā Valgundes pagastā zemessargi izmantos mācību munīciju, kas rada skaņu un dūmus bet nekādā veidā neapdraud cilvēku dzīvību vai veselību. Mācību norises vietas pēc mācībām tiks sakoptas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pa autoceļiem Valgundes pagastā iespējama militārā transporta īslaicīga pārvietošanās.

Nacionālie bruņotie spēki aicina Jelgavas novada Valgundes pagasta iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju pilnveidošanu. 

Ziņu sagatavoja Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs

Foto: no Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.