Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas novada pašvaldība grib papildināt sagatavoto vienošanos par mierizlīgumu Ozolnieku ledus halles lietā

Jelgavas novada domes deputāti šodien nolēma papildināt sagatavoto vienošanos par mierizlīgumu Ozolnieku ledus halles lietā ar mērķi izbeigt Ozolnieku novada domes sākto tiesvedību šajā civillietā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Deputāts Pēteris Veļeckis (LZS) ierosināja mierizlīgumā paredzēt nodalīt pašvaldības īpašumu no SIA “GRB investīcijas” īpašuma. Par šo priekšlikumu balsoja desmit no 19 domes deputātiem. Sēdes tālākajā gaitā tik nolemts papildināt vienošanos, paredzot visas juridiskās nianses, piemēram, sankcijas par vienošanās neievērošanu. Tā kā pašvaldības juriste lūdza dot laiku, lai dokumentu sagatavotu galīgajā versijā, lemšana par mierizlīgumu tika atlikta uz otrdienu, 7.februāri.

Kā ziņots, jau 2020.gadā Ozolnieku novada pašvaldība sāka vērienīgus Ozolnieku Sporta skolas telpu remontdarbus, lai nodrošinātu mūsdienīgu, ērtu un izglītības iestāžu standartiem atbilstošu telpu pieejamību skolas audzēkņiem. Projekts paredzēja gan sporta zāles un tribīņu atjaunošanu, gan papildu ģērbtuvju un dušu izbūvi, veicot ēkas funkcionālu atdalīšanu no līdzās esošās “Ozo ledus halles”.

Ņemot vērā plānoto darbu saturu, pašvaldība aicināja ledus halles īpašnieku Daini Liepiņu piekrist ēku funkcionālai atdalīšanai, lai pašvaldībai piederošā ēkas siena, kas savieno abas būves, būtu izmantojama Sporta skolas vajadzībām. Vienlaikus tiktu īstenota arī Ministru kabineta noteikumos noteiktā prasība par nepiederošu personu ierobežotu iekļūšanu izglītības iestādē. Vienoties ar ledus halles īpašnieku par nepieciešamo būvju atdalīšanu toreiz neizdevās, neskatoties uz to, ka pašvaldība piedāvāja veikt atsevišķas ieejas izbūvi par pašvaldības budžeta līdzekļiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2019.gadā Dainis Liepiņš un Dace Liepiņa “Ozo Ledus halli” iegādājās no Dainim Liepiņam piederošā SIA “GRB investīcijas” par 219 000 eiro. Darījuma brīdī Liepiņš bija Ozolnieku novada domes priekšsēdētājs.

Viņš “pacentās, lai pašvaldība nevarētu izmantot pirmpirkuma tiesības, iegādājoties būvi par izdevīgu cenu,” apgalvo Jelgavas novada domes deputāts Uldis Ainārs (JV). Viņš arī pauž aizdomas par nenomaksātiem nodokļiem, jo likums nosaka, ka darījumam starp saistītām personām ir jānotiek atbilstoši tirgus vērtībai. Ja tā nav, tad jāmaksā 20% uzņēmuma ienākuma nodoklis par nosacīti sadalīto peļņu.

“Neformālā sarunā Valsts ieņēmumu dienests atzīst, ka nav iespējams izkontrolēt, ja nepaziņo par aizdomīgu darījumu, jo kadastrālās vērtības ir pareizas. Ledushalles kadastrālā vērtība 145 000 eiro, kas ir 24 reizes mazāka nekā tirgus vērtība. Ja pieņem, ka Liepiņa teiktais par halles vērtību atbilst patiesībai, tad nenomaksātais uzņēmuma ienākuma nodoklis ir vairāk kā 0,6 miljoni eiro,” iepriekš pauda Ainārs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Komitejas sēdē 2023.gada 20.janvārī Liepiņš paziņoja, ka apdrošinātājs halli novērtējis par 3,5 miljoniem eiro, un par šādu summu to arī piedāvā pašvaldībai atpirkt.

“Par šo lietu notiek tiesvedība, un [pašvaldības] pozīcija ir parūpējusies, lai pašvaldības pozīcijas tiesā būtu ne pārāk spožas,” apgalvo Ainārs. “Ir uzteikts darbs juristam, kas pārzināja lietu, tiesā netiek sniegti paskaidrojumi un rakstveida tiesas sēdes tiek atceltas.”

Pēc Liepiņa priekšlikuma 2022.gada 4.aprīlī, dažas dienas pirms tiesvedības, ārkārtas sēdē, kas ilga 11 minūtes, no novada domes nolikuma izslēgts priekšsēdētāja vietnieks juridiskajos jautājumos, tas ir, tika likvidēta viņa amata vieta. Kā pauž opozīcijas deputāti, vietnieks labi pārzinājis šo lietu. Sēdē Liepiņš priekšlikumu likvidēt domes priekšsēdētāja vietnieka amatu juridiskajos jautājumos pamato ar “līdzekļu taupīšanu”, starp iemesliem piesaucot arī karu Ukrainā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar Zemgales apgabaltiesas Civillietu tiesas kolēģijas tiesneses 2022.gada 12.oktobra lēmumu Jelgavas novada domes priekšsēdētājam Madaram Lasmanim piemērota procesuālā sankcija – naudas sods, par procesa virzības kavēšanu un tiesas noteikto pienākumu nepildīšanu. Naudas sods Madaram Lasmanim piemērots kā amatpersonai, kura vada prasītājas – Jelgavas novada domes – darbu, aģentūrai LETA paskaidroja Zemgales apgabaltiesas konsultante Baiba Gaurilka. Ņemot vērā, ka tiesas kolēģija atzina par nepieciešamu noskaidrot jaunus apstākļus, kuriem var būt nozīme lietā, kā arī lai precizētu apelācijas sūdzības robežas, civillietu turpinās skatīt mutvārdu procesā.

Nākamā tiesas sēde paredzēta pirmdien,13.februārī.

LETA jau ziņoja, ka Ozolnieku novada dome vērsusies tiesā par bijušajam domes priekšsēdētājam Dainim Liepiņam (LRA) piederošās, uz pašvaldības zemes izbūvētās “Ozo” ledus halles īpašumtiesību nostiprināšanu uz pašvaldības vārda.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2007.gada 9.martā novada pašvaldība noslēgusi līgumu ar Liepiņam piederošo SIA “G.R.B. Investīcijas” par zemes īpašuma 0,47 hektāru platībā Stadiona ielā 5, Ozolniekos, nomu ar apbūves tiesībām. Nomas ilgums noteikts līdz 2019.gada 8.martam. Zemes nomas mērķis ir ledus halles būvniecība.

“Pusēm slēdzot līgumu, netika atrunāta specifika kārtība par izbūvētās ēkas pielietojumu pēc līguma termiņa beigām,” apgalvoja domē. Atbilstoši normatīvo aktu saturam, šāda sadarbības forma starp zemes īpašnieku un ēkas īpašnieku standartā paredz, ka pēc līguma termiņa beigām zemes īpašnieks izvērtē iznomātās zemes un uz tās izbūvētās ēkas nepieciešamību pašvaldības funkciju veikšanai, lemjot par līguma pagarināšanu vai izbeigšanu. Līguma izbeigšanas gadījumā ēkas īpašumtiesības ir nostiprināmas uz pašvaldības vārda, apsverot iespēju kompensēt būves īpašniekam iespējamos derīgos izdevumus.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.