Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas novada pašvaldība iegādāsies nekustamo īpašumu Ozolniekos

Risinot nepieciešamību pēc telpām vairākām pašvaldības iestādēm, Jelgavas novada domes deputāti 8. septembra ārkārtas domes sēdē atbalstīja lēmumprojektu par nekustamā īpašuma iegādi Ozolniekos Skolas ielā 4B, kas sastāv no 0,125 ha zemes gabala un būves 2287 m2 platībā, informē pašvaldība. Īpašums pieder juridiskai personai “Baltijas Starptautiskā akadēmija”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ieceri par nekustamā īpašuma iegādi Ozolnieku pagastā, Jelgavas novada pašvaldība sāka izskatīt šovasar pēc iesnieguma saņemšanas no Baltijas Starptautiskās akadēmijas, kura informēja, ka vēlas pārdot sev piederošo īpašumu. Apzinoties samilzušo Ozolnieku mūzikas skolas telpu problēmu un nepieciešamību pēc telpām arī citām pašvaldības iestādēm, pašvaldībā aizsākās darbs pie telpu apsekošanas un izpētes, izvērtējot to piemērotību pašvaldības funkciju nodrošināšanai un pašvaldības iestāžu vajadzībām.

“Nekustamā īpašuma iegāde Skolas ielā 4B atrisinās būtiskas telpu problēmas. Nenoliedzami jau vairākus gadus Ozolniekos ir samilzis jautājums par mūzikas skolas telpām. Šobrīd skola izglītības procesu aizvada pagasta Tautas namā, kas liedz kultūras darbiniekiem pilnvērtīgi veikt savas funkcijas. Risinot telpu noslodzes jautājumu, šovasar pat izsludinājām nomas piedāvājumu, cerot mūzikas skolai atrast papildus īres telpas. Piedāvājuma atvēršana notika nupat augustā. Diemžēl nesaņēmām nevienu nomas piedāvājumu,” skaidro Jelgavas novada pašvaldības izpilddirektore Līga Lonerte.

Bijušajās Baltijas Starptautiskās akadēmijas Jelgavas filiāles telpās Ozolnieku mūzikas skola varēs pilnvērtīgi veikt mācību procesu, jo kopējā atvēlētā mācību telpu platība būs aptuveni 810 m2.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Pēc telpu apskates un telpu inventarizācijas lietas izpētes ir atrasts racionālākais risinājums. Ozolnieku mūzikas skola, veicot salīdzinoši nelielus remonta darbus, varēs optimāli izvietot gan mācību klases, gan administrācijas un tehniskās telpas. Telpās būs iespējams izvietot arī Mūzikas skolas bibliotēku un skolas arhīvu. Tāpat risinot telpu racionālu izmantošanu, uz Skolas ielu 4B pārcelsies arī Neklātienes vidusskola, kura šobrīd atrodas pašvaldības Centrālās administrācijas telpās Jelgavā, Pasta ielā 37. Mūžizglītības pieaugošā pieprasījuma apmierināšanai, nepieciešamas papildus telpas arī mūžizglītības nodrošināšanai Ozolnieku pagasta iedzīvotājiem. Un Ozolnieku Jauniešu iniciatīvu centra vajadzībām šobrīd ir aktualizēts konteineru projekts Ozolniekos, taču nav zināms tā gala realizācijas termiņš. Pagaidām arī jauniešu centru varētu izvietot šajā adresē,” stāsta Jelgavas novada Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Strūberga.

Nekustamā īpašuma iegāde aizņems vairākus mēnešus, jo pašvaldība nekustamā īpašuma atsavināšanas procesu no privāto tiesību personām veic atbilstoši normatīvo aktu prasībām un kārtībai.

Foto: jelgavasnovads.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.