Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas novada pašvaldība nākotnē cer attīstīt ģeotermālā siltuma ieguvi

Valsts attīstības plānos ir jāiekļauj ģeotermālā siltuma ieguve, kurai ir potenciāls Elejas pusē, piektdien, tiekoties ar ekonomikas ministru Jāni Vitenbergu (NA), pauda Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Madars Lasmanis (LA).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā aģentūru LETA informēja pašvaldībā, minot pašvaldības ieceres sadarbībā ar uzņēmējiem visa reģiona attīstībai, Lasmanis aktualizēja ģeotermālā siltuma izmantošanas iespējas Jelgavas novadam. Šis temats pašvaldībai aktuāls kļuva pirms desmit gadiem, kad 2012.gadā pašvaldība sadarbībā ar SIA “Naftas & Gāzes konsultanti” veica pētījumu Elejas pagastā, atklājot, ka Elejas zemes dzīlēs temperatūra var sasniegt 160-180 grādus pēc Celsija skalas.

Pašvaldības rīcībā esošie aprēķini liecinot, ka šis ir Elejas zemes dzīlēs esošais siltums ir konceptuāli piemērots resurss elektroenerģijas ražošanai. “Ja vien izdotos valsts līmenī rast finansējumu un ģeotermālā siltuma ieguvi iekļaut valsts attīstības plānos, kas pavērtu ceļu Eiropas līdzekļu piesaistei, tad Jelgavas novads un viss Zemgales reģions varētu piedzīvot ievērojamu attīstību, jo ģeotermālā siltuma pielietojums pavērtu jaunas iespējas, piemēram, koģenerācijas staciju būvniecībai, siltuma ražošanai un cita veida uzņēmējdarbības investīciju projektiem,” sacīja Lasmanis.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, Jelgavas novada pašvaldība 2012.gadā par 14 700 latiem (20 916 eiro) organizēja Elejas ģeotermālā potenciāla izpēti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ģeotermālā enerģija ir dabīgais Zemes siltums, kas veidojas Zemes kodolā notiekošo procesu rezultātā. Latvijā nav ģeotermālās virszemes avotu, bet jau pagājušā gadsimta 70-tajos gados ģeoloģisko izmeklējumu rezultātā Latvijas rietumu daļā viena kilometra dziļumā atklāti ģeotermālo ūdeņu slāņi, kuru temperatūra sasniedz 186 grādus pēc Celsija.

Foto: Jelgavas novada pašvaldība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.