Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas novadā sāk īstenot projektu “Kultūraugs”

Jelgavas novada pašvaldība sākusi Eiropas Ekonomikas zonas granta projekta “Kultūraugs” īstenošanu, aģentūru LETA informēja pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projekts apstiprināts atklātā konkursā “Atbalsts profesionālās mākslas un kultūras produktu radīšanai bērnu un jauniešu auditorijai”.

Zemgale, ar Jelgavas novadu tās vidū, bieži tautas valodā tiekot saukta par maizes klēti, godinot Zemgales plašos labības laukus. Projekta iecere ir simboliski pārnest augtspēju no plašajiem labības laukiem uz skolu jaunatni, tāpat kā dīgtspēju labības graudā, saskatot jauniešos dīgtspēju kultūraugsnē. 

Šī projekta laikā, papildinot skolu programmas un kultūras centru piedāvājumu, ienesot jaunu kultūras produktu un pakalpojumu klāstu, tiks paplašināta bērnu un jauniešu kultūrizglītības un mūsdienu mākslas izpratnes robežas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projekta mērķis ir uzlabot piekļuvi profesionālajai laikmetīgajai mākslai un kultūrai bērniem un jauniešiem Jelgavas novada pašvaldībā, kā arī veicināt un palielināt viņu iesaistīšanos jaunu mākslas, kultūras norišu radīšanā. 

Mērķis tiks sasniegts, īstenojot mākslas darbnīcas un meistarklases dažādu žanru profesionālo mākslinieku vadībā un pilnveidojot novada kultūras profesionāļu spējas ar Latvijas un Norvēģijas dažādu jomu ekspertu iesaisti.

Projekta ieviešanas laikā radošajās darbnīcās projekta partnera – biedrības “Serde” – vadībā tiks izveidoti pieci jauni mūsdienu profesionālās kultūras produkti. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iecerēts literārs izdevums – brošūra, kas izveidota izglītojošās ekspedīcijas “Maizes stāsts” ietvaros, izrāde, kas izveidota Kopienas teātrī, animācijas filma, kuras pamatā ir mākslinieku, bērnu un jauniešu kopīgi veidots scenārijs, keramikas darbnīcā radīti mākslas darbi, un rotaļlietas, kas radītas Rotaļlietu dizaina darbnīcā.

Visi iepriekšminētie produkti tiks veidoti profesionālu mākslinieku vadībā, tieši un nepastarpināti iesaistot mērķa grupu – bērnus un jauniešus no 12 līdz 18 gadiem.

Sestais profesionālās kultūras produkts ir vietā balstītas dejas un skaņas meistarklases jauniešiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

15.novembrī Lielplatones muižā plānots projekta atklāšanas pasākums.

Projekta laikā ar Norvēģijas partnera “Fargefabrikken” līdzdalību paredzētas apmācības kultūras, izglītības darbiniekiem un jauniešu centru vadītājiem, kā arī plānots izstrādāt metodoloģiju darbam ar bērniem un jauniešiem laikmetīgās mākslas jomā.

Projekta ieviešana plānota līdz nākamā gada 30.jūnijam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projektu finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, izmantojot EEZ grantus 130 189 eiro apmērā.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.