Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas pašvaldība līdzfinansēs pedagogu un sporta treneru mācību izdevumus

Turpmāk Jelgavas pašvaldība piešķirs līdzfinansējumu pašvaldības izglītības iestāžu pedagogiem un sporta izglītības iestāžu sporta pedagogiem un treneriem mācību izdevumu segšanai, ceturtdien nolēma pilsētas dome.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Noteikumi paredz, ka pedagogiem un treneriem līdzfinansējumu piešķir pašvaldības izveidota komisija un tā apmērs kārtējam mācību semestrim ir līdz 60% no studiju programmas studiju maksas pašvaldības budžetā piešķirtā finansējuma ietvaros.

Līdzfinansējumu var saņemt pedagogs, kurš ir darba tiesiskajās attiecībās pamatdarbā uz nenoteiktu laiku ar kādu no Jelgavas pašvaldības izglītības iestādēm, darba pieredze ir ne mazāka kā trīs mēneši, kā arī ir imatrikulēts akreditētā studiju programmā pedagogam nepieciešamās izglītības un kvalifikācijas iegūšanai vai apgūst pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programmas vismaz 72 stundu apjomā, ar augstākās izglītības iestādi ir noslēdzis studiju līgumu Tāpat noteikts, ka pedagogam nedrīkst būt akadēmisko parādu vai nesekmīgu vērtējumu.

Arī treneriem ir jābūt darba tiesiskajās attiecībās pamatdarbā uz nenoteiktu laiku ar kādu no Jelgavas pašvaldības sporta izglītības iestādēm, darba pieredze nedrīkst būt mazāka kā trīs mēneši. Noteikts arī, ka trenerim jābūt imatrikulētam sporta darba specifikai atbilstošā akreditētā studiju programmā sporta trenerim nepieciešamās izglītības un kvalifikācijas iegūšanai un noslēdzis ar augstākās izglītības iestādi studiju līgumu. Arī treneriem nedrīkst būt akadēmisko parādu vai nesekmīgu vērtējumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai saņemtu pašvaldības līdzfinansējumu, pedagogs vai treneris komisijai iesniedz motivētu pieteikumu un nepieciešamos dokumentus, tostarp sekmju izrakstu par iepriekšējo studiju semestri.

Pēc tam komisija pieteikumus līdzfinansējuma piešķiršanai vērtē pieteikumu saņemšanas kārtībā. Pēc komisijas lēmuma par līdzfinansējuma piešķiršanu pedagogam vai trenerim divu nedēļu laikā jānoslēdz līgums par līdzfinansējuma piešķiršanu mācību izdevumu segšanai.

Līdzfinansējums tiek izmaksāts, to ieskaitot pedagoga vai trenera norādītajā norēķinu kontā vai augstskolas norēķinu kontā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Noteikumi arī paredz, ka līdzfinansējumam pieteikums ir jāiesniedz par katru semestri.

Savukārt, ja pedagogu vai treneri atskaita no augstākās izglītības iestādes nesekmības vai disciplīnas pārkāpumu dēļ, pašvaldības piešķirtais līdzfinansējums ir jāatmaksā 100% apmērā.

Tāpat piešķirto līdzfinansējumu atmaksā pedagogs vai treneris, kuru atbrīvo no amata vai ar kuru izbeidz darba tiesiskās attiecības un kurš pēc līdzfinansējuma saņemšanas ir pildījis amata pienākumus mazāk par trim gadiem. Šādā gadījumā līdzfinansējums jāatmaksā ar vienu vai vairākiem maksājumiem šādā apmērā: 100% apmērā, ja pēc līdzfinansējuma saņemšanas iestādē nostrādāts mazāk par gadu, 50% apmērā, ja pēc līdzfinansējuma saņemšanas iestādē nostrādāts no viena līdz diviem gadiem, 20% apmērā, ja pēc līdzfinansējuma saņemšanas iestādē nostrādāts no diviem līdz trim gadiem.

Foto: unsplash.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.