Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas Pašvaldības policija aicina sakopt privātās teritorijas un laikus nopļaut zāli

Jelgavas Pašvaldības policija aicina jelgavniekus pievērst uzmanību sava īpašuma un tam piegulošās teritorijas sakopšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par zāles nenopļaušanu Pašvaldības policija šogad jau veikusi preventīvas pārrunas ar vairāk nekā 80 teritoriju saimniekiem, astoņos gadījumos uzsākta administratīvā pārkāpuma lietvedība: sešos – par zāles nenopļaušanu pēc vairākkārtējiem atgādinājumiem, bet divos – par latvāņiem īpašumā.

Tāpat pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība” rūpēs par ceļu satiksmes dalībnieku drošību aicina iedzīvotājus apzāģēt īpašumā augošo koku un krūmu zarus, lai tie neaizklātu krustojumu un ceļa zīmes, kā arī netraucētu gājēju, velosipēdu un transportlīdzekļu kustību, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saskaņā ar Jelgavas pašvaldības saistošajiem noteikumiem īpašniekam ir jānodrošina īpašuma teritorijas un tai piegulošās teritorijas kopšana – zāliena nopļaušana, atkritumu savākšana, grāvju un caurteku tīrīšana. Juridiskām personām tie ir desmit metri no žoga, bet fiziskām personām – pieci metri. Tāpat īpašumā nedrīkst veidot lūžņu, būvgružu, sadzīves atkritumu uzkrājumus, transportlīdzekļu vrakus aizliegts turēt vietās, kur tie redzami no ielas. Par zemes apsaimniekošanas pasākumu nepildīšanu un zāles nepļaušanu var piemērot brīdinājumu vai naudas sodu fiziskām personām līdz 500 eiro, juridiskām personām līdz 1500 eiro. Tāpat privātu teritoriju īpašnieki saskaņā ar Augu aizsardzības likumu nedrīkst pieļaut invazīvo augu sugu, kāda ir latvāņi, izplatību. Šajā gadījumā var piemērot brīdinājumu vai naudas sodu fiziskajai personai no 50 līdz 1500 eiro, bet juridiskajai personai no 300 līdz 3000 eiro. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Kopumā šogad policijas darbinieki ir veikuši vairāk nekā 400 teritoriju apsekošanu, lai pārliecinātos, cik atbildīgi zemesgabalu īpašnieki izturas pret saviem pienākumiem. Vairāk nekā 80 gadījumos ar teritoriju īpašniekiem ir veiktas preventīvas pārrunas, vairāk nekā 100 gadījumos izsūtīts paziņojums, aicinot pildīt saistošo noteikumu prasības,” tā policijas pārstāve Sandra Matulēna, uzsverot, ka Pašvaldības policijas mērķis nav uzreiz sodīt, bet gan primāri sarunu ceļā atrisināt situāciju, – policija informē par saimnieka pienākumiem un iespējamām sankcijām un paredz laiku sakopt īpašumu. “Protams, policija kontrolē un uzrauga, lai īpašuma sakopšana būtu veikta saprātīgā termiņā,” tā S.Matulēna.

Šogad par nenopļautu zāli sešos gadījumos policija ir uzsākusi administratīvā pārkāpuma procesus, bet divos gadījumos procesi sākti par latvāņiem īpašumā.

Pilsētā privāto teritoriju apstādījumos ir konstatēti koki, krūmi un citi dekoratīvie apstādījumi, kas sazarojuši virs gājēju ietvēm, veloceliņiem un brauktuvēm un daļēji vai pilnībā aizsedz ceļa zīmes. Iestāde “Pilsētsaimniecība” aicina iedzīvotājus apzāģēt īpašumā augošo koku un krūmu zarus, lai tie neapdraud satiksmes dalībnieku drošību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saistošie noteikumi nosaka, ka virs ietvēm zaru augstums pieļaujams ne zemāks kā 2,5 metri, virs brauktuvēm – ne zemāks kā 4,5 metri. Jāatgādina, ka kontroli par saistošo noteikumu izpildi veic Jelgavas Pašvaldības policija. Par noteikumu prasību neievērošanu piemēro brīdinājumu vai naudas sodu.

Par pilsētas ielu un iekšpagalmu infrastruktūras objektu bojājumiem, nekārtībām un iespējamiem objektu uzlabošanas priekšlikumiem var ziņot Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centram pa diennakts iedzīvotāju atbalsta tālruni 8787 vai elektroniski, atzīmējot problēmu interaktīvajā kartē karte.jelgava.lv.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.