Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas Pašvaldības policijai pērn – vidēji 25 izsaukumi diennaktī

Jelgavas Pašvaldības policijas apkopotā statistika par 2022. gadu liecina, ka saņemto izsaukumu skaits salīdzinājumā situāciju gadu iepriekš būtiski nav mainījies – 2022. gadā kopumā saņemti 9107 izsaukumi, kas ir par 161 vairāk nekā 2021.  gadā. Līdz ar to pagājušajā gadā Pašvaldības policija ir saņēmusi vidēji 25 izsaukumus diennaktī, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību departamentā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldības policijā norāda, ka būtiski pieaudzis no Valsts policijas pāradresēto izsaukumu skaits – ja 2021. gadā Pašvaldības policijai bija 262 šādi izsaukumi, tad pagājušajā gadā – 603. Jelgavas Pašvaldības policijas priekšnieks Viktors Vanags skaidro, ka arī Valsts policijai ir pieaudzis izsaukumu skaits, notikusi reorganizācija un trūkst kapacitātes, tāpēc arvien biežāk gadījumos, kas ietilpst Pašvaldības policijas kompetencē, nodod informāciju tai. “Tie ir ģimenes konflikti, kautiņi, trokšņošana, pārkāpumi sabiedriskās vietās, alkohola lietošana. Turklāt Pašvaldības policija šādos gadījumos spēj reaģēt daudz ātrāk, jo patrulē pilsētā, bet Valsts policijas kompetencē ir daudz plašāka teritorija,” skaidro V.Vanags. 

Tāpat 2022. gadā pieaudzis no Jelgavas Pašvaldības policijas Videonovērošanas centra saņemto izsaukumu skaits, kuros fiksēti ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumi, – pagājušajā gadā bija 682 šādi ziņojumi, bet 2021. gadā – 442.

Nedaudz pieaudzis arī izsaukumu skaits, kas saistīti ar transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšanas noteikumu pārkāpumiem. 2022. gadā kopumā saņemti 1945 šādi izsaukumi, bet gadu iepriekš – 1739. Policijā skaidro, ka šajā pozīcijā izsaukumu skaits audzis, jo arvien aktīvāk ziņo pilsētas iedzīvotāji, visbiežāk – par to, ka māju pagalmos bez attiecīgas atļaujas ir novietots transportlīdzeklis. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt izsaukumi, kas saistīti ar ģimenes konfliktiem, kuri izraisīti bērna klātbūtnē, 2021. gadā fiksēti 31 reizi, bet pagājušajā gadā – 45. Nepilngadīgo personu likumpārkāpumu prevencijas jomā būtiski ir palielinājies to nepilngadīgo personu skaits, kuras no sabiedriskām vietām nogādā policijā, dzīvesvietā vai krīzes centrā. Ja 2021. gadā Pašvaldības policijai bija tikai trīs šādi gadījumi, tad pērn – jau 32. Policijā apstiprina, ka to zināmā mērā veicināja attālinātais mācību process, kad bērni un jaunieši nereti pulcējās pilsētā un pārkāpa sabiedriskās uzvedības normas. Policija arī turpmāk pievērsīs pastiprinātu uzmanību izskaidrojošajam darbam gan ar bērniem, gan ar viņu vecākiem bērnu audzināšanas un uzraudzības jomā.

Jelgavas Pašvaldības policijas priekšnieks V.Vanags uzsver, ka joprojām svarīgi ir mazināt administratīvo pārkāpumu skaitu un ar iedzīvotājiem strādāt preventīvi.

Foto un infografika: Jelgavas pašvaldība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.