Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas Pilsētas bibliotēkā Lietuvas galvaspilsētai veltīta izstāde

Līdz 30. aprīlim Jelgavas Pilsētas bibliotēkā skatāma Lietuvas mākslinieka un ceļotāja Romāna Borisova izstāde “Mana Viļņa”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar izstādi visi interesenti var iepazīties Jelgavas Pilsētas bibliotēkā līdz 30. aprīlim, bibliotēkas darba laikā: pirmdienās un ceturtdienās no pulksten 10 līdz 19, otrdien, trešdien un piektdien no pulksten 10 līdz 18, un svētdienās no pulksten 10 līdz 17. Savukārt 20. aprīlī pulksten 16 būs iespēja tikties ar pašu mākslinieku izstādes prezentācijā.

Romāns Borisovs ir pazīstams mākslinieks, ceļotājs, Austrumprūsijas un Lietuvas Dižkunigaištes arhitektūras mantojuma hronists. Viņa darbos iemūžināts izzūdošais arhitektūras mantojums – vecās baznīcas, kapličas, pilsdrupas, pagalmi un šķērsielas. Pabeidzis dizaina studijas Viļņas Mākslas akadēmijā, R. Borisovs ilgus gadus studējis viduslaiku Eiropas pilsētplānošanu un arhitektūras akvareļu liešanu. Viļņa viņa darbos ieņem īpašu vietu, jo tā ir mākslinieka dzimtā pilsēta.

R. Borisova mākslas darbi ir konkrēti un viegli atpazīstami. Viņa estētiskā un mākslinieciskā attieksme skaidri atspoguļojas darbos. Ar akvareļu liešanu mākslinieks vēlas pievērst uzmanību vēsturiskajai telpai mums apkārt, bez kuras mūsu dzīvei nebūtu loģiskas jēgas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Mūsu senču radītā vide mūs spēcīgi ietekmē jau no dzimšanas brīža un mēs to nevaram necienīt, tāpat kā ir nepiedienīgi un nenormāli necienīt savus vecākus un pagātnes mantojumu,” saka R. Borisovs.

Tā kā mākslinieks ilgu mūža posmu pavadīja Viļņā un šogad Viļņa svin savu 700. gadadienu, autors pilsētai veltīja izstādi “Mana Viļņa”. Šī izstāde ir kā ceļojums pa Viļņu, kur uz brīdi tiek apstādināts laiks un vērotājam tiek dota iespēja pamanīt laikā noslīpēto skaistumu.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.