Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas slimnīcā 2023. gadā pirmā piedzimusi meitenīte – jelgavniece Anna

Pirmais mazulis 2023. gadā Jelgavas pilsētas slimnīcā pasaulē nāca 1. janvārī pulksten 8.26 – tā ir meitenīte Anna. Bet aizvadītais – 2022. – gads Jelgavas slimnīcā noslēdzies ar 788 jaundzimušajiem, tajā skaitā četriem dvīņu pāriem, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Anna piedzima 3500 gramus smaga un 55 centimetrus gara. Viņa ir otrais bērns jelgavnieku Svetlanas un Ivana Juriščuku ģimenē. Māsu mājās gaida astoņus gadus vecais brālis Tomass. «Nozīmētais datums meitiņas piedzimšanai bija 31. decembris, bet radi un draugi, mani satiekot, novēlēja: lai piedzimst 1. janvārī un ir pirmais bērns Jelgavā! Tā arī notika. Anna, šķiet, sadzirdēja,» saka mamma Svetlana, atklājot, ka 2023. gads kopā ar ģimeni sagaidīts mājās, bet ap pulksten 7.30 viņa devusies uz slimnīcu.

Mamma atzīst, ka vārda izvēle mazajai bijusi vienkārša. «Skaidri zinājām, ka meitai gribam vārdu, kas sākas ar A burtu. Jau pirms astoņiem gadiem, kad gaidījām pirmo bērnu, ar vīru bijām nolēmuši: ja būs meitenīte, viņu sauks Anna vai Anete. Tagad izvēlēties palīdzēja dēls Tomass, sakot, ka viņam būs māsa Anna,» stāsta Svetlana. Ģimene mazajai vēl veselību un laimi. «Veselība ir pats svarīgākais,» tā mamma.

Pagājušajā gadā Jelgavas slimnīcas Dzemdību nodaļā piedzima 788 bērni – 410 meitenes un 378 zēni –, viņu vidū četri dvīņu pāri.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt gadu iepriekš, 2021. gadā, Jelgavas slimnīcā piedzima 848 mazuļi – 427 meitenes un 421 zēns –, tostarp divi dvīņu pāri.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.