Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas slimnīca Černihivas slimnīcai Ukrainā dāvina rentgena aparātu

Lai turpinātu atbalstīt Ukrainu kara apstākļos, SIA “Jelgavas pilsētas slimnīca” Černihivas slimnīcai dāvina rentgena aparātu, kas slimnīcai kalpojis gandrīz septiņus gadus. Šodien rentgena aparāts, iepakots kastēs, tiks nogādāts Rīgā, lai kopā ar ziedojumiem no citām Latvijas ārstniecības iestādēm dotos ceļā uz Ukrainu, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.   

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Labdarības organizācija “Tev” aktīvi meklēja iespējas palīdzēt Černihivas apgabala slimnīcai, kas tika sabombardēta Krievijas raķešu uzbrukumā. Šī informācija nonāca arī līdz mums. Ņemot vērā, ka šogad slimnīcā iegādājāmies jaunākās paaudzes “Siemens” rentgena aparātu, nolēmām, ka līdzšinējo labā darba kārtībā esošo iekārtu varam ziedot. Mēs zinām, cik slimnīcas ikdienas darbā neaizstājams ir rentgens. Lēmumu atbalstīja arī slimnīcas kapitāldaļu turētājs Jelgavas pašvaldība, un, pamatojoties uz Ukrainas vēstniecības Latvijā lūgumu ziedot, jau šonedēļ iekārta tiks nogādāta Ukrainā,” stāsta Jelgavas slimnīcas valdes loceklis Kārlis Smilga. Viņš papildina, ka ziedotais rentgena aparāts slimnīcā kalpojis kopš 2015. gada un ir labā darba kārtībā turpmākai izmantošanai. K.Smilga zina teikt, ka arī citas Latvijas ārstniecības iestādes Černihivas apgabala slimnīcai sagādājušas dažādas iekārtas.

Slimnīcas vadītājs piebilst, ka pateicībā par rūpēm un sniegto palīdzību pēc divām nedēļām Jelgavas slimnīcu plāno apmeklēt un ar pilsētas vadību tikties Černihivas slimnīcas galvenā ārste. “Jāpiebilst, ka šobrīd mūsu slimnīcā strādā divi ārsti no Ukrainas – pediatrs un neonatologs,” tā K.Smilga.

Humānās palīdzības kravu komplektē biedrība “Tev” Rīgā, un plānots, ka nedēļas otrajā pusē ziedojumi, tostarp Jelgavas slimnīcas ziedotais rentgena aparāts, tiks nogādāti Ukrainā.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.