Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas “zontas” rīko bezmaksas iedvesmas lekcijas meitenēm un sievietēm; pirmā – 17. janvārī

Jelgavas Zonta klubs sāk jaunu iniciatīvu – atvērto lekciju ciklu “Par labāku nākotni sievietēm un meitenēm” –, lai meitenēm un sievietēm palīdzētu apzināties savas sociālās, ekonomiskās un karjeras iespējas, jo “izglītība dod spārnus sievietēm, lai lidotu tik augstu, cik pašas gribam,” informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību departamentā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmā bezmaksas atvērtā lekcija notiks jau otrdien, 17. janvārī, pulksten 17.15 Jelgavas Amatu vidusskolas aktu zālē Elektrības ielā 8.

Jelgavas Zonta klubs ir starptautiskās sieviešu organizācijas “Zonta International” daļa un darbojas jau 25 gadus, iestājoties par tādu pasauli, kur katra sieviete pilnībā var izmantot savu potenciālu. Lai iedvesmotu apzināties savu potenciālu, radusies iecere īstenot atvērto lekciju ciklu, norāda Jelgavas Zonta kluba vadītāja Anna Vintere.  

Cikla pirmā lekcija – “Pārmaiņu vadība” – notiks otrdien, 17. janvārī, pulksten 17.15. “Mēs esam lielu pārmaiņu laikā. Notiek ceturtā tehnoloģiskā revolūcija, un rodas jautājums – kā katram no mums sadzīvot ar to, iejusties un veiksmīgi piedalīties pārmaiņu procesā un to vadīt. Seminārā pārrunāsim šādus tematus: pārmaiņu vadības pieci elementi – nākotne, cilvēks, komanda, organizācija un līderis; cilvēku reakcija uz pārmaiņām, kā to vadīt; pārmaiņu vadības modeļi un komunikācija,” stāsta A.Vintere.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šajā reizē lektore būs Dr.oec. Ina Gudele. Viņai ir nozīmīga pieredze liela uzņēmuma struktūrvienības vadīšanā, darbā starptautiskās organizācijās un Latvijas publiskajā pārvaldē. I.Gudele ir atpazīstama kā speciāliste pakalpojumu un procesu digitalizācijas jomā un digitālās vides izmantošanā jebkurā sektorā. Viņai ir vairāk nekā 30 gadu pieredze lielāku un mazāku darbinieku kolektīvu vadīšanā un pārmaiņu ieviešanā kolektīva darbā. I.Gudelei ir arī vairāk nekā 15 gadu pieredze darbā ar apmācības procesu organizēšanu un pasniegšanu. Viņa ir Liepājas Universitātes docente un pasniedz vairākus studiju kursu Latvijas augstskolās. Trīs beidzamos gadus I.Gudele ir “Magnetic Professional” pieaugušo tālākizglītības mācību centra “MP” direktore.

A.Vintere atklāj, ka atvērtās lekcijas plānots rīkot reizi mēnesī un nākamā lekcijas tēma saistīta ar starpkultūru komunikāciju, jo šis jautājums ir aktualizējies saistībā ar Ukrainas kara bēgļu integrāciju gan darba tirgū, gan mūsu kopienā. Martā lekcija būs veltīta emocionālās noturības un stresa pārvarēšanas tehnikām, ieskaitot autogēno treniņu. Aprīlī iecerēts runāt par sievieti līderi – sievieti vadībā, uzņēmējdarbībā un pilsoniskā sabiedrībā. Savukārt maija lekcija būs veltīta digitāliem rīkiem un attālinātā darba vadībai. Vasarā lielāka uzmanība tiks pievērsta dažādām radošām darbnīcām.

“Atvērtās lekcijas vadīs Jelgavas “zontas”, jo Jelgavas Zonta klubs apvieno dažādu nozaru profesionāles, kuras darbojas zinātnē, politikā, privātajā biznesā, kā arī nevalstiskajā sektorā. Tāpēc labprāt dalīsimies ar zināšanām un savu pieredzi. Ceram, ka tas iedrošinās arī citas sievietes lidot,” tā A.Vintere.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lekcijās piedalīties aicināts jebkurš, tām iepriekš nav jāpiesakās, un dalība ir bez maksas. Precīzu turpmāko lekciju norises laiku un vietu varēs uzzināt Jelgavas Zonta kluba lapā sociālajā tīklā “Facebook”.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.