Jelgavnieces kausa ceturtdaļfinālā piekāpjas 1. līgas līderēm (FOTO)

Sieviešu futbola komanda “FS Jelgava” Latvijas kausa izcīņas ceturtdaļfināla spēlē ar rezultātu 0:3 (0:1) piekāpās Latvijas 1. līgas līderēm no “Liepājas futbola skola” un izstājās no turpmākās cīņas.

“Liepājas futbola skolas” futbolistes 1. līgā ir pierādījušas, ka ir galvas tiesu spēcīgākas par pārējām konkurentēm. Ne velti tajā spēlē vairākas junioru un pieaugušo nacionālo izlašu pārstāves.

Savukārt “FS Jelgava” pozitīvi atšķiras no pretiniecēm ar savu mērķtiecīgo cīņu aizsardzībā un laba līmeņa tehniku. Komandai savā otrajā sezonā vēl nedaudz pietrūkst pieredzes un fiziskās izturības, kas skaidrojama ar sportistu jauno vecumu.

Liepājnieces pārliecinoši kontrolēja spēles gaitu, bet ilgu laiku nespēja tikt cauri “FS Jelgava” izveidotajam aizsardzības valnim. Jāatzīmē arī jelgavnieču vārtsardzes Elzas Renātes Strazdiņas (Latvijas U-17 izlase) pašaizliedzīgo darbu, aizstāvot komandas vārtus.

Spēles 25. minūtē liepājniece Emija Emīlija Saule, izpildot soda sitienu, trāpīja vārtu konstrukcijā. 40. minūtē viesu spēlētāja Marta Loreta Heringa (Latvijas U-17 izlase) spēja precīzi realizēt otro soda sitienu – 0:1.

Otrajā puslaikā “FS Jelgava” varonīgi aizstāvēja savus vārtus, bet tā izskaņā pietrūka nedaudz spēka. 84. minūtē liepājniece Signija Šenberga (Latvijas nacionālā izlase) un 87. minūtē viņas komandas biedrene Anna Propošina (ex-Latvijas nacionālā izlase) guva vārtus – 0:3, kas ļaus “Liepājas FS” komanda piedalīties Latvijas kausa pusfinālā.

“FS Jelgava” meitenēm tagad svarīgākais gatavoties nākošajām Latvijas 1. līgas spēlēm, kurās viņām ir potenciālas iespējas izcīnīt uzvaras, lai no ceturtās vietas pakāptos uz trešo vietu. Nākamo spēli jelgavnieces aizvadīs 11. septembrī, savās mājās tiekoties ar “FB Gulbene/ZAFC”.

“FS Jelgava” – “Liepājas futbola skola” – 0:3 (0:1)

“FS Jelgava”: Elza Renāte Strazdiņa (G), Santa Baltause, Anna Poņatovska, Estere Pikša, Kate Rozenvalde, Ilze Everte, Anna Bogdanova, Denīze Marta Medinika, Ketija Daukšte, Daniela Miļūna, Viktorija Fišere. Rezervistes: Annija Bušmane (G), Nellija Smalkā, Jevgēņija Blūma, Karolina Auziņa. Galvenais treneris: Aleksejs Osipovs.

“Liepājas futbola skola”: Elīza Zatoviča (G), Ance Meijere, Annija Gabriela Andersone, Helēna Reinfelde, Anna Propošina (C), Marta Loreta Heringa, Signija Šenberga, Kira Šarija, Sanija Dreimane, Evelīna Freidenfelde, Emija Emīlija Saule. Rezervistes: Aleksandra Djačuka (G), Annija Siliņa, Paula Freimane, Taisija Smirnova. Galvenais treneris: Raivo Varažinskis.

Vārti: Marta Loreta Heringa 40’, Signija Šenberga 84’, Anna Propošina 87’

Brīdinājumi: Denīze Marta Medinika 40’

Galvenais tiesnesis: Vladimirs Šlikovs