Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavnieki dod vārdu jaunajam bērnudārzam Brīvības bulvārī 31A

Noslēdzies iedzīvotāju balsojums par jaunās pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes Brīvības bulvārī 31A nosaukumu. Laika posmā no 15. līdz 30. novembrim jelgavnieki mājaslapā www.jelgava.lv kopumā 2979 reizes nobalsoja par kādu no piedāvātajiem nosaukuma variantiem vai ierosināja savu. Visbiežāk – 774 reizes – iedzīvotāji balsojuši par nosaukuma variantu “Alnītis,” informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau ziņots, ka februārī Jelgavā darbu sāks jaunā pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāde Brīvības bulvārī 31A, nodrošinot vietu pašvaldības bērnudārzā vēl 160 bērniem. Būvniecības darbi jaunajā bērnudārzā tuvojas noslēgumam. Pilsētā būs izveidota vēl viena mūsdienīga pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāde, kas ir viens no soļiem, lai risinātu ģimeņu pieprasījumu pēc vietām pašvaldības bērnudārzos. Tur paredzēts izveidot astoņas pirmsskolas grupas – četras izvietosies rekonstruētajā ēkas daļā, četras – jaunuzceltajā piebūvē.

Novembra Jelgavas domes sēdē tika dibināta jaunā pašvaldības izglītības iestāde, kā arī amatā apstiprināta vadītāja. Savukārt domes sēdē decembrī paredzēts pieņemt iestādes nolikumu un jaunā bērnudārza nosaukumu. Lai šajā procesā iesaistītu pilsētas iedzīvotājus, pašvaldība rīkoja aptauju par jaunā bērnudārza nosaukumu.

Jelgavnieki bija aktīvi un ne tikai balsoja par piedāvātajiem nosaukuma variantiem, bet arī rosināja savus priekšlikumus, tostarp arī sniedzot komentārus par labu savai izvēlei. Piemēram, balsotāji, kuri kā nosaukumu piedāvāja vārdu “Robo”, to pamatoja ar iespējamo izglītības programmas attīstības virzienu – tehnoloģijas. Tie, kas atbalstīja nosaukuma “Rausītis” variantu, to argumentēja ar piesaisti latviešu folklorai, “Pumpurs” – ar tuvumu Pumpura ielai, bet “Gamma” – ar iespējamo mūzikas attīstības virzienu. Tāpat daži iedzīvotāji komentēja, ka jauno bērnudārzu varētu apvienot ar līdzās esošo “Vārpiņu”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Taču vislielāko iedzīvotāju atbalstu saņēma nosaukuma variants “Alnītis” – par to nobalsots 774 reizes. Ņemot vērā jelgavnieku balsojuma rezultātus, bērnudārzam Brīvības bulvārī 31A tiks rosināts apstiprināt nosaukumu “Alnītis”.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.