Jelgavā izskrien Brīvības stafetes

“Paldies visiem skrējējiem un līdzjutējiem, un lai spēks, izturība, veiksme un možs gars pavada jūs ne tikai trasē, bet arī dzīvē,” Brīvības stafešu dalībniekus sveica Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš. Brīvības stafetes Jelgavā jau kļuvušas par tradīciju 4. maijā, informē pašvaldība.

Brīvības stafetēs sacentas pilsētas skolu audzēkņi četrās vecuma grupās, iedzīvotāji piedalījās vispārīgajā grupā un šogad, popularizējot tautas sportu un gaidāmo Jelgavas Nakts pusmaratonu, programma tika papildināta ar Brīvības skrējienu – apmēram 1400 metru garu skrējienu ar kopējo startu un bez laika kontroles.

4.–5. klašu jaukto komandu grupā uzvarēja Jelgavas 4. vidusskolas komanda, otrie – Jelgavas 4. sākumskolas komanda, trešie – Jelgavas Centra pamatskolas komanda.

6.–7. klašu grupā meiteņu konkurencē uzvarēja Jelgavas Valsts ģimnāzijas komanda, otrās – Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas meitenes, trešās – Jelgavas Centra pamatskolas meitenes. Zēnu konkurencē uzvarēja Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas komanda, otrie – Jelgavas Valsts ģimnāzijas komanda, trešie – Jelgavas 5. vidusskolas komanda.

8.–9. klašu grupā meiteņu konkurencē uzvarēja Jelgavas Valsts ģimnāzijas komanda, otrās – Jelgavas 4. vidusskolas meitenes, trešās – Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas meitenes. Zēnu konkurencē uzvarēja Jelgavas Valsts ģimnāzijas komanda, otrie – Jelgavas 4. vidusskolas komanda, trešie – Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas komanda.

10.–12. klašu grupā meiteņu konkurencē uzvarēja Jelgavas Valsts ģimnāzijas komanda, otrās – Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas jaunietes, trešās – Jelgavas 4. vidusskolas jaunietes. Puišu konkurencē ātrākie bija Jelgavas 5. vidusskolas jaunieši, otrie – Jelgavas Valsts ģimnāzijas jaunieši, trešie – Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas jaunieši.

Vispārējā grupā varēja startēt komandas, kurās vismaz divi no astoņiem dalībniekiem ir sievietes. Šajā grupā ātrākā bija komanda “Folkmaņi”, otrie – komanda “Folkmaņi 2”, trešie – Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas komanda. Diplomu par 4. vietu Brīvības stafetēs un medaļas par uzvaru iniciatīvu cikla “Sportotava” aktivitātē “Pavasara vēstneši” saņēma komanda “Sniegpulkstenītes”.

Pēc stafešu skrējieniem bija arī Brīvības skrējiens, kurā dalībnieki startēja individuāli ar kopējo startu un bez laika kontroles. Šis skrējiens tika ieskaitīts kā Jelgavas Nakts pusmaratona treniņu cikla papildu treniņš, un tajā piedalījās ap 40 skrējēju. Dalībnieki, kuri apmeklēs sešus treniņus un sakrās sešus zīmodziņus, iegūs atlaižu kodu bezmaksas dalībai Jelgavas Nakts pusmaratonā. Nākamais cikla treniņš notiks 11. maijā pulksten 19 Pasta salā.

Brīvības stafetes organizē “Sporta servisa centrs”.