Jelgavniekiem – astoņi Latvijas čempioni BMX un labākā kluba tituls (FOTO)

Aizvadītajā nedēļas nogalē Jelgavā norisinājās sezonas galvenās BMX sacensības Latvijā – Latvijas čempionāts. Mājinieki izcīnīja astoņus čempiona titulus individuāli, kā arī uzvarēja klubu ieskaitē, informē Jelgavas pašvaldības iestāde “Sporta servisa centrs”.

Sestdien, 2. jūlijā, Zemgales Olimpiskā centra trase veiksmīga bija astoņiem Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas un kluba “Mītavas kumeļi” BMX braucējiem, kuri kļuva par Latvijas čempioniem: Jēkabam Strēlim B7 grupā, Raimo Soldānam B9 grupā, Aleksim Lānso B10 grupā, Evelīnai Līkumai G9/10 grupā, Melānijai Čudarei G11/12 grupā, Martinam Intam Valainim Cr12–17 grupā (krūzeros), Ģirtam Jonkum Cr30+ (krūzeros) un Kristenam Krīgeram elites grupā.

K.Krīgeram šis ir trešais Latvijas čempiona tituls elites grupā. “Protams, ka šis tituls man ir svarīgs, jo šīs ir nozīmīgākās gada sacensības Latvijā! Tā Jelgavā bija ļoti silta un spraigām cīņām bagāta diena. Četru braucienu summā ar stabilu sniegumu izcīnīju čempiona titulu. Vienmēr ļoti patīkami startēt sacensībās mājās, un vēl uzvarēt – vispār lieliski! Vēl ļoti gribu izcelt visus kluba “Mītavas kumeļi” braucējus ar lieliskiem rezultātiem un izcīnītu pirmo vietu klubu vērtējumā,” Jelgavas pašvaldības iestādei “Sporta servisa centrs” pastāstīja K.Krīgers. Viņš par Latvijas čempionu elites grupā kļuva 2016., 2019. un 2022. gadā.

Jelgavnieki kopumā izcīnīja 18 medaļas: astoņas zelta, sešas sudraba un četras bronzas. “18 pjedestāli – tas ir visu laiku labākais Jelgavas BMX braucēju rādītājs kādās no sacensībām,” uzsver Jelgavas BMX treneris Uldis Balbeks.

Sudraba medaļu Latvijas čempionātā izcīnīja Patriks Kāpiņš B8 grupā, Āris Koško B10 grupā, Reinārs Pavlovs B15 grupā, Alise Želve G9/10 grupā, Paula Zavinska G15+ grupā un Alvis Lānso Cr30+ (krūzeros). Bronza Rihardam Helmanim B14 grupā, Ramonai Bārei G11/12 grupā, Emīlijai Zavinskai G13/14 grupā un Emīlam Jekševicam Cr17/29 grupā (krūzeros).

Latvijas čempionātā sportisti cīnās ne tikai individuāli, bet arī klubu ieskaitē. “Arī klubi cīnās par Latvijas čempiona titulu, un tas ir prestižākais tituls klubu ieskaitē. Klubu ieskaitē tiek vērtēti katra kluba astoņi labākie individuālie rezultāti Latvijas čempionātā,” skaidro U.Balbeks. Jelgavas kluba “Mītavas kumeļi” un Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas apvienotā komanda kļuva par 2022. gada Latvijas čempioniem, iegūstot šo titulu otro reizi Jelgavas BMX vēsturē. “Tas ir ļoti augstvērtīgs rezultāts,” vērtē treneris.

Svētdien, 3. jūlijā, sportisti turpat, Zemgales Olimpiskā centra trasē, sacentās Jelgavas atklātajā čempionātā. Mājinieki izcīnīja 15 medaļas: desmit zelta, četras sudraba un vienu bronzas.

Zelta medaļu izcīnīja Evelīna Līkuma G9/10 grupā, Melānija Čudare G11/12 grupā, Jēkabs Strēlis B7 grupā, Raimo Soldāns B9 grupā, Āris Koško B10 grupā, Ramona Bāre B11 grupā, Martins Ints Valainis B15 grupā, Ilvis Hugo Eihentāls B17+ grupā, Emīls Jekševics Cr12/24 (krūzeros) un Ģirts Jonkus Cr25+ (krūzeros). Sudraba medaļu izcīnīja Everts Vējkājis B9 grupā, Rihards Helmanis B14 grupā, Rainers Daniels Pujiņš B15 grupā un Alvis Lānso Cr25+ (krūzeros). Bronzas medaļa Matīsam Želvim B13 grupā.

Kā ierasts, B15 puišu grupā braucēji cīnījās arī par Gata Jonkus piemiņas kausu. G.Jonkus dzimis 1978. gadā, un viņš bija viens no pirmajiem BMX braucējiem Latvijā un ir vairākkārtējs Latvijas čempions. 2005. gadā viņš devās mūžībā, un kopš 2014. gada Jelgavas atklātajā BMX čempionātā tiek pasniegts viņa vārdā nodēvētais piemiņas kauss. To šogad izcīnīja mājinieks Martins Ints Valainis.

Tagad BMX braucējiem priekšā gada svarīgākie starptautiskie mači: 9. un 10. jūlijā Beļģijā notiks Eiropas čempionāts, savukārt no 24. līdz 31. jūlijam Francijā norisināsies pasaules čempionāts.