“JeNo” spēlēm bagāto sezonu noslēdz ar izstāšanos ceturtdaļfinālā

Rīgas atklātā čempionāta florbolā (RAČF) ceturtdaļfināla barjeru nespēja pārvarēt A divīzijas pamatturnīra uzvarētāja FK “JeNo”, kas noslēdza šo dažādu turnīru spēlēm bagāto sezonu.

Vispirms 16 RAČF komandas aizvadīja viena apļa turnīru, pēc kura tās tika sadalītas pa divīzijām. “JeNo” ieņēma sesto pozīciju un nokļuva spēcīgākajā jeb A divīzijā, kurā sacentās 10 vienības, atkal pa reizei spēlējot katra pret katru. Jelgavnieki ar septiņām uzvarām un divām neveiksmēm izcīnīja pirmo pozīciju, uzreiz nopelnot ceļazīmi uz ceturtdaļfinālu. Tikmēr Jelgavas novada vienības ceturtdaļfināla pretinieki FK “Straupe” aizvadīja 1/8 finālu, kur sērijā ar 2:1 tika galā ar FK “Optibet/Sparta media”.

Pirmais ceturtdaļfināla duelis notika FK “Straupes” mājas zālē Rīgas Juglas vidusskolā. Maču veiksmīgi iesāka “JeNo”, kas izvirzījās vadībā ar 4:1. Pirmā perioda turpinājumā divreiz izcēlās mājinieki, bet tad ar precīzu metienu atbildēja jelgavnieki – 5:3. Otrās trešdaļas sākumā straupieši rezultātu izlīdzināja, taču neilgi pēc tam viesi atguva divu vārtu pārsvaru – 7:5. Jelgavniekiem nesekmīgas izvērtās otrā perioda beigas, kad īsā laika sprīdī savos vārtos tika ielaistas divas bumbiņas – 7:7. Noslēdzošajā trešdaļā “Straupe” pilnībā pārņēma spēles grožus savās rokās, 20 minūšu laikā iemetot piecus vārtus, liekot jelgavniekiem mājup doties ar neveiksmi – 8:12. Jelgavnieku rindās par labāko atzina komandas līderi Oskaru Buku, kurš šajā mačā sakrāja četrus (1+3) punktus.

Nākamajā ceturtdaļfināla duelī, kas notika Svētes sporta hallē, rezultātu atklāja Straupes florbolisti, bet pirmā perioda otrajā pusē divus precīzus metienus izdarīja jelgavnieki – 2:1. Tāpat kā pirmajā periodā, arī nākamajās 20 minūtēs “Je-No” bija pārsvars laukumā, taču vārtus gūt komanda nespēja, kamēr “Straupe” realizēja savu pirmo vairākumu – 2:2. Izšķirošajā trešdaļā straupieši no mājiniekiem attālinājās par diviem vārtiem (3:5), šādā atstatumā turoties līdz pat pamatlaika pēdējai minūtei. 15 sekundes pirms pamatlaika beigām “JeNo” samazināja deficītu līdz minimumam, bet sekundi pirms sirēnas panāca neizšķirtu – 5:5. Sekoja pagarinājums, kurā vārti netika gūti, tāpēc uzvarētājs bija jānoskaidro pēcspēles metienu sērijā. Jelgavnieki šajā sērijā nespēja atslēgt pretinieku vārtus, arī pretiniekiem gāja grūti, tomēr viņi vienu no “bullīšiem” realizēja – 5:6. Sērijā rezultāts kļuva 0:2, kas nozīmēja “JeNo” sezonas beigas. Pēdējā sezonas mača zaudētāju vērtīgākais spēlētājs – vārtsargs Armīns Levarausks ar atvairītiem 24 no 30 metieniem, bet rezultatīvākais – trīs vārtu autors Artis Leinišs.

Jelgavas novada florbola vienība šosezon startēja trīs turnīros, gan Latvijas 2. līgā, gan RAČF, izstājoties ceturtdaļfinālā, savukārt Rīgas Florbola līgā kļūstot par čempioniem.

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par materiāla publikāciju saturu saturu “Zemgales Ziņas”. #SIF_MAF2023