“JFC Jelgava” pirmie panākumi. Kausa izcīņas spēli ar koncertu veltīs Māmiņdienai. (FOTO)

Futbola “JFC Jelgava” Latvijas 3. līgā Rietumu zonā aizvadījusi divas spēles, kurās izcīnīja četrus punktus un šobrīd ieņem pirmo vietu grupā.

“JFC Jelgava” ir mūsu pilsētas amatieru futbola komanda, kura jau trešo sezonu cīnās Latvijas 3. līgā un piedalās Kausa izcīņā. Latvijas Futbola federācija jau divas reizes to atzina par labāko valsts amatieru klubu.

Komandas kodolu veido Jelgavas futbola akadēmijas treneri un spēlētāji. Šogad tās sastāvs ir paplašināts ar lielāku skaitu lielisku spēlētāju, lai uz katru spēli varētu atlasīt labāko sastāvu.

Kluba vadība šosezon izvirzīja mērķi izcīnīt medaļas Rietumu līgā, lai jau nākošajā varētu pāriet uz 2. līgu. “JFC Jelgava” futbolisti nopietni ķērās klāt mērķa sasniegšanai un pirmajās divās spēlēs izcīnīja punktus.

29. aprīlī “JFC Jelgava” tikās ar savu principiālo pretinieku “FK Dobele Allegro”, kuras sastāvā ir daudz jelgavnieku un kura pagājušā sezonā aizvēra ceļu uz 2. līgu.

No pirmām spēles minūtēm futbolisti nelika vilties – tā ir līdzīgu pēc spēka samēra komandas. “JFC Jelgava” pirmo puslaiku uzsāka ar spiedienu uz dobelnieku vārtiem, kurš 24. minūtē noslēdzās ar Ričarda Jirgensona vārtu guvumu (Ričards aizvadītajā sezonā spēlēja “FS Jelgava” un palīdzēja komandai nonākt Virslīgā) – 1:0.

“Dobele Allegro” nepalika parādā, jo spēja izlīdzināt bumbas kontroles apjomu un apdraudēt vārtsarga Emīla Dobrāja sargātos vārtu. Spēles 83. minūtē bijušais Jelgavas futbola akadēmijas audzēknis Raivo Minkevičs izpildīja brīvsitienu un raidīja bumbu tā, ka vārtsargam nebija iespējas to atvairīt un panāca spēles rezultāta izlīdzinājumu – 1:1.

5.maijā savās mājās uzņēma Saldus novada sporta skolas un “Leevon” dublieru apvienoto komandu. Pirmajā puslaikā “JFC Jelgava” mēģināja vairāk spēlēt ar bumbu, bet viesi bez spēcīgākajiem spēlētājiem meistarīgi aizstāvējās.

33. minūtē Jēkabs Šteinburgs atklāja spēles rezultātu, bet jau divas minūtes vēlāk viesu ukraiņu futbolists Matvijs Marusijs ar elegantu sitienu izlīdzināja spēles rezultātu – 1:1.

“JFC Jelgava” otrajā puslaikā, veicot spēlētāju maiņas, atsvaidzināja savu uzbrukumu, kas noveda pie vesela vārtu biruma. Ričards Jirgensons ātri guva divus vārtus, bet līdz spēles beigu svilpei pa vieniem vārtiem guva Mārtiņš Pivarovičs, Svajunas Foks un Helvijs Staļgis, kaldinot komandas pirmo uzvaru ar rezultātu 6:1 (1:1; 5:0).

13. maijā plkst.16:00 Zemgales Olimpiskā centra Jāņa Lūša stadionā “JFC Jelgava” aizvadīs “Atbildīgas spēles” Latvijas kausa izcīņas spēle, kurā tiksies ar 3. līgas Centra zonas vienību “Rīgas Tehniskā universitāte”.

Komanda šo spēli veltīs visām mammām Māmiņdienā un tam par godu pēc spēles ar koncertu uzstāsies pazīstamais Jelgavas dziedātājs un tekstu autors Gatis Mūrnieks.