Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Kā izvēlēties piemērotāko kamīnu savam mājoklim?

Kamīns iederas ikvienā mājoklī. Tas pilda ne vien praktiskas funkcijas, bet ir arī labs interjera papildinājums. Apsverot iespēju mājoklī ierīkot kamīnu, jāizvērtē vairāki aspekti, tad izvēli izdarīt būs vienkāršāk. Vairāk par to var uzzināt tālāk.

Kamīna izmantošanas mērķis

Lai saprastu to, kāda veida kamīns būs piemērotākais, vispirms ir jāizvērtē, kādam mērķim tas galvenokārt tiks izmantots. Vai kamīns būs centrālais objekts telpā? Cik lielā mērā tas kalpos kā dizaina elements?

Novietošana

Rūpīgi ir jāizvērtē arī vieta, kur kamīns tiks novietots. Visbiežāk kamīni tiek uzstādīti viesistabā, taču, iespējams, Jūs vēlēsieties to novietot virtuvē vai, piemēram, guļamistabā.

Jāņem vērā, ka no tā atrašanās vietas būs atkarīga arī kurināmā izvēle. Piemēram, ar malku kurināmas kamīnkrāsnis vajadzētu novietot skursteņa tuvumā. Mūsdienās iespējams iegādāties arī modernākus risinājumus – ar gāzi vai elektrību darbināmus kamīnus. To izvietošanas iespējas nav tik ierobežotas.

Kamīna veids

Katram kamīna veidam ir savas priekšrocības un trūkumi. Piemēram, ar malku kurināmi kamīni rada īpašu atmosfēru, taču tiem ir lielākas uzstādīšanas un kopšanas prasības.

Ar gāzi darbināmi kamīni ir ērtāki lietošanā, nav nepieciešama to tīrīšana, taču tie neradīs īpašo aromātu, kas raksturīgs degošai malkai.

Elektriskos kamīnus var uzstādīt dažādās vietās, jo tiem nav vajadzīga ventilācija. Trūkums – tie vismazāk līdzinās īstam kamīnam, turklāt nenodrošina arī tik lielu siltumu.

Mājokļa stils

Pirms kamīna izvēles novērtējiet arī mājokļa dizainu. Šobrīd kamīni un kamīnkrāsnis ir tik plašā piedāvājumā, ka katrs varēs atrast savām vajadzībām piemērotāko risinājumu. Piedāvājumā ir gan klasiska stila modeļi, gan moderni kamīni minimālisma stilā.

Kamīna izmērs un materiāls

Kamīna parametri ir jāizvēlas atbilstoši telpai, kur tas tiks uzstādīts. Savukārt materiāla izvēle bieži vien atkarīga no dizaina prasībām, tomēr noteikti jāņem vērā arī tā funkcionalitāte un praktiskums.

Dažāda veida kamīni un kamīnkrāsnis pieejami uzņēmuma Tulikivi piedāvājumā. Pieejami jau gan gatavi risinājumi, gan arī iespējams izgatavot kamīnus pēc individuāla pasūtījuma. Zinošie uzņēmuma darbinieki sniegs konsultāciju par veiksmīgāko kamīna izvēli. Ieskatieties, lai uzzinātu vairāk – www.tulikivi.lv.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.