Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Kā minimālās algas paaugstināšana ietekmēs uzņēmumus un pašvaldības?

Ar 2023. gada 1. janvāri valstī noteiktais minimālās algas palielinājums kūdras un tās izstrādājumu ražošanas uzņēmumā “Laflora” tiešu ietekmi neizraisa. “Laflora” ir Jelgavas novada lielākais darba devējs, kas vidēji gadā nodarbina 290 darbinieku, un vidējā bruto alga pašlaik uzņēmumā ir 1900 eiro. Turklāt nevienam netiek maksāta minimālā alga. Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs U.Ameriks uzsver, ka “Laflora” ir eksportējošs uzņēmums, kas ražo visā pasaulē pieprasītus kūdras produktus, ko izmanto pārtikas ražošanā. “Esmu gandarīts, ka varam saviem darbiniekiem nodrošināt cilvēka cienīgu atalgojumu un tādējādi spējam piesaistīt kvalitatīvu un motivētu darbaspēku,” teic U.Ameriks.
Sabiedriskā kārtā U.Ameriks ir arī Latvijas Darba devēju konfederācijas viceprezidents. Vērtējot jautājumu no makroekonomiskā aspekta, viņš uzskata, ka šāds 14. Saeimas priekšvēlēšanu gaisotnē tapis populistisks lēmums nav pareizs. Viņaprāt, minimālās algas celšana netika izdiskutēta ar sociālajiem partneriem, pietiekami izvērtējot visas izrietošās ietekmes.
Algām lavīnas efekts
“Jebkurai minimālās algas celšanai ir ekonomisks efekts – uzņēmumiem jāpalielina arī pārējās algas, aug ražoto produktu cenas.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.