Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Kā zināt, kad pienācis laiks iegādāties jaunu ledusskapi? Skaidro eksperts

Lai arī ledusskapis tiek uzskatīts par vienu no visilgāk kalpojošajām sadzīves tehnikas iekārtām – kā zināt, kad patiešām ir pienācis laiks domāt par jauna ledusskapja iegādi? Skaidro “LG Electronics” (LG) eksperts Andris Kalniņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

1. Ja sāk pieaugt elektrības patēriņš

Ja sākat saņemt lielākus elektrības rēķinus, bet sadzīves tehnikas lietošanas paradumi nav mainījušies, iespējams, kāda no iekārtām ir bojāta, saskaras ar darbības traucējumiem kā dēļ arī elektrības rēķini var kļūt lielāki. Piemēram, ledusskapim nevienmērīgas kompresora darbības dēļ varētu palielināties arī enerģijas patēriņš, tāpēc nepieciešams apsvērt iekārtas remontu vai nomaiņu pret jaunu. Iesakām pārliecināties, vai ledusskapī ir iebūvēta viedā tehnoloģija, kas sniedz iespēju kontrolēt iekārtas darbību un vieglā veidā noskaidrot traucējumus. Aplikācija analizē ikdienas ledusskapaja lietošanas paradumus, kas var palīdzēt pat samazināt enerģijas izmaksas. Nepieciešamības gadījumā tā nodrošina iespēju arī attālināti ieslēgt ledusskapja enerģijas taupīšanas režīmu.

2. Ja ledusskapis ir dzirdams

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ledusskapis nav klusākā mājsaimniecības iekārta, taču tā darbības laikā nevajadzētu būt dzirdamam troksnim. Troksnis var rasties iekārtas bojājuma dēļ, kā arī gadījumos, kad tas ir vecāks par desmit gadiem jeb vecāks par maksimālo ražotāja doto garantijas laiku.

Tajā pašā laikā ir nepieciešams pārbaudīt, vai ledusskapis ir pareizi uzstādīts vai nē. Jāpārbauda arī, vai ledusskapja malās un aizmugurē ir atstāta pietiekama vieta ventilācijai, vai kompresors nav pārāk putekļains un tam netiek ierobežota gaisa piekļuve.

3. Ja ledusskapja aizmugure ir karsta

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ledusskapja aizmugurei jābūt siltākai nekā priekšpusei. Savukārt, ja ledusskapja aizmugure ir tik karsta, ka ir grūtības uz tās ilgstoši noturēt plaukstu, nepieciešams sazināties ar meistaru, kas risinātu ledusskapja pārkaršanas problēmas, ja tās būs iespējams novērst. Lai nodrošinātu to, ka problēma iekārtā tiktu konstatēta savlaicīgi, vēlams, lai ledusskapī ir iebūvēta viedā diagnostika. Piemēram LG Smart Diagnosis funkcija ziņos, ja ledusskapim konstatēti bojājumi, kā arī sniegs diagnostikas rezultātus, kas atvieglos problēmas meklēšanas cēloni.

4. Ja ēdiens ātrāk sabojājas

Ēdiena ātrāku bojāšanos veicina nepareiza produktu uzglabāšana. Piemēram, produkti salikti pārāk cieši viens otram, kā dēļ vēsais gaiss nevar brīvi cirkulēt starp tiem, lai tos uzturētu ilgāk svaigus. Noderīgi, ja ledusskapī ir iebūvēta Linear Cooling tehnoloģija. Tā palīdz uzturēt vienmērīgu temperatūru visā ledusskapī, kas saglabā ēdienu ilgāk svaigu, kā arī iespējams sekot līdzi ledusskapī esošai temperatūrai. Savukārt, ja ledusskapī ir novērotas temperatūras svārstības, kā dēļ ēdiens ātrāk sabojājas, iespējams, ledusskapī ir bojāta dzesēšanas sistēma, kuras bojājuma rezultātā arī elektroenerģijas patēriņš var pieaugt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

5. Ja saldētava regulāri aizsalst

Saldētavas ideālā temperatūra ir -6 grādi. Savukārt, ja tā šķiet vēsāka, ja pamanāt ledus veidošanos uz saldētavā ievietotajiem produktiem vai ap pašu saldētavu – tā var būt nopietna problēma. Vispirms ir jāatkausē saldētava un kādu laiku jāuzrauga tās darbība. Ja atkal saskaraties ar šo pašu problēmu, ir pienācis laiks iegādāties jaunu ledusskapi.

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.