Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Kādēļ, nomainot vējstiklu, būtiski ir veikt ADAS kalibrāciju?

Autobūvē izmantotās tehnoloģijas tiek nepārtraukti uzlabotas, automašīnu detaļas un elektronika kļūst sarežģītāka, un aizvien vairāk tiek izmantoti dažāda veida sensori un borta kameras. Šīs tehnoloģiskās inovācijas palīdz auto vadīšanu padarīt drošāku un komfortablāku, taču vienlaicīgi arī sadārdzina automašīnas bojājumu novēršanu auto servisos. Turklāt, būtiski ir arī sekot līdzi sensoru un kameru atbilstošai uzturēšanai darba kārtībā un to kalibrāciju uzticēt tikai kvalificētiem speciālistiem. Tādējādi tiek nodrošināts tas, ka visas drošai un komfortablai auto vadīšanai paredzētās tehnoloģiju sistēmas strādā atbilstoši to mērķim. ADAS automašīnu automātiskā sistēma nav izņēmums.

Kalibrēšana un ADAS sistēmas darbība

Brīdinājumi par iespējamo sadursmi vai novirzīšanos no joslas, adaptīvā kruīza kontrole, sadursmes mazināšanas bremžu sistēma, aklās zonas uzraudzība, uzmanības displeji, gājēju noteikšana vai ceļa zīmju atpazīšana ir dažas no visbiežāk izplatītajām automatizētās sistēmas ADAS funkcijām. Tās palīdz uzlabot automašīnas vadīšanas drošību un komfortu.

Viena no svarīgākajām ADAS sistēmas sastāvdaļām ir kamera, kas visbiežāk atrodas vējstikla augšējā daļā. Ja vējstikls bojājumu dēļ tiek nomainīts, var rasties nelielas kameras atrašanās vietas nobīdes un līdz ar to arī datu nesakritības ar sākotnējiem sistēmas iestatījumiem. Pat milimetru liela nobīde var izraisīt nopietnas ADAS sistēmas kļūdas, jo mainās skata leņķis un sistēmā pienākošie signāli būs nekorekti.

Tāpēc vienmēr ir jāvēršas tikai kvalificētos servisos, kā piemēram, Carglass.Šeit līdz ar vējstikla nomaiņu piedāvā veikt arī kameras kalibrēšanu, lai nodrošinātu kameras pareizu darbību pēc veiktā remonta. 

Kā notiek kameras kalibrēšana?

Būtiski ir atcerēties, ka kameras kalibrāciju var būt nepieciešams atkārtot ne tikai pēc vējstikla nomaiņas, bet arī mainot automašīnas balstiekārtu, pēc riteņu balansēšanas un elektroniskās sistēmas kļūdām vai atvienošanas. Tas ir svarīgi, jo visi šie elementi ietekmē ADAS sistēmas korektai darbībai nepieciešamo signālu kopumu.

Carglass kameru kalibrēšanai izmanto augstas kvalitātes Hella Gutmann CSC ierīci, kas ļauj ātri un precīzi kalibrēt automašīnas kameru sistēmas pēc statiskās kalibrācijas metodes saskaņā ar ražotāja specifikācijām. To var veikt tādiem 26 Eiropā izplatītiem auto zīmoliem kā Audi, Mercedes, Skoda, Honda, Hyundai, Kia, Mazda, Nissan, Renault, Toyota/Lexus, Volkswagen un citiem. Ieskatieties www.carglass.lv, kur var iepazīties ar piedāvāto pakalpojumu klāstu un izcenojumu.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.