Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Kaķis gaida mājās saimniekus

2022. gada 7. aprīlī “Zemgales Ziņas” rakstīja par ukraiņu kara bēgļu Basjuku ģimeni, kas dzīvoja Zaļeniekos, kara bēgļu nometnē Komerciālās un arodvidusskolas kopmītnēs. Vēl aizvien visi Basjuku ģimenes darbspējīgie – vīrs Sergejs, sieva Oļesja un vecākais dēls Daņils – strādā Jelgavā un Jelgavas apkārtnē. Ar savu darbu viņi nopelna līdzekļus, ar ko spēj atbalstīt Ukrainas brīvības cīņu, kas ir nozīmīga visai pasaulei.
No Krivijrihas uz Jelgavu kursēja busiņš
Pērn pavasarī Zaļeniekos sastaptais ukraiņu pāris Oļesja un Sergejs “Ziņām” stāstīja, ka viņiem ir ļoti paveicies, jo šajā laikā ģimene – vīrs un sieva, divi bērni un Sergeja māte, vecmāmiņa Tatjana – ir kopā. Ģimene ir no Krivijrihas – 140 kilometru garas, pēc iedzīvotāju skaita Rīgai līdzīgas pilsētas Ukrainas dienvidos. Kopš kara sākuma vīriešiem no Ukrainas izbraukt ir aizliegts. Daļa ir iesaukti armijā vai dienē zemessardzē. Sergejs Jelgavā ieradās kā viesstrādnieks jau 2021. gadā, kad vēl vīrieši varēja izbraukt. Oļesja stāsta, ka pirms kara no Krivijrihas uz Jelgavu regulāri kursēja busiņš, kas parasti veda viesstrādniekus. Latvija ukraiņiem bija zeme, kur varēja salīdzinoši labi nopelnīt. Tādēļ sanāca tā, ka, Krievijas uzbrukumam sākoties, Sergejs aicināja ģimeni uz Jelgavu. 12. martā Oļesja, vīra māte un vecmāmiņa Tatjana un bērni Daņils un Veronika apmetās Zaļeniekos.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.