Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Koncertprogramma “Mans zelts ir mana tauta” sveic Latviju valsts svētkos (VIDEO)

“Mans zelts ir mana tauta, mans gods ir viņas gods…” – lielāku jēgu kā šajās Rūdolfa Blaumaņa dzejas rindās ir grūti ietilpināt.  Lai arī tapušas pirms 120 gadiem, aktuālas tās kļuvušas tieši šodienas kontekstā. Ir daudzas izcilas dziesmas, kuras vienojušas un sargājušas mūsu tautu dažādos likteņu griežos. Vienkopus satikušās Latvijas valsts dzimšanas dienai veltītā koncertā, tās izskanēs kā spēkus dodoša himna cieņai, savas tautas un Dzimtenes mīlestībai, informē koncerta rīkotāju pārstāve Maija Tālberga no apvienības “Producentu grupa 7”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ir īstais laiks pastāvēt par mūsu Latvijas valsti, tās godu un vērtībām. Par Tēvzemi, valodu un spēku, jo tieši dziesmās ir spēks. Dziesmā mēs esam vienoti un stipri. Tas šobrīd nepieciešams visvairāk”, uzsver koncertu producents Aigars Dinsbergs, atgādinot, ka jaunā programma būs turpinājums pirms 14 gadiem aizsāktajai rudens valsts svētku koncertsērijai.

Tikko aizvadīti pirmie divi “Mans zelts ir mana tauta” koncerti Ogrē un Cēsis. Šis ir koncertsērijas cikla “ar cieņas apliecinājumu savai zemei un rotaļīgu vieglumu mūzikā” četrpadsmitais gads, un arī šoreiz skatītāju atsaucība silda mūziķu un organizatoru sirdis. Koncerti kā allaž ir dāvana Latvijai tās dzimšanas dienā, un šī gada muzikālā producenta – komponista Jāņa Lūsēna iedvesmots, studijā tapis dziesmas “Kā maigi dzelošs rožu krūms” ieraksts, ko solisti kā sveicienu svētkos sūta visiem klausītājiem. Dziesmas teksta autors ir dzejnieks Normunds Beļskis.

Koncertstāstā “Mans zelts ir mana tauta”  piedalās lieliskie dziedātāji Zigfrīds Muktupāvels, Dināra Rudāne, Anmary, Atis Ieviņš un instrumentālistu grupa Jāņa Lūsēna vadībā.Uz skatuves izskan J.Lūsēna, Z.Liepiņa, R.Paula, I.Kalniņa, U.Marhilēviča, J.Kulakova, M.Brauna, U.Stabulnieka, H.Zariņa u.c. komponistu melodijas, atsaucot atmiņā tos laikus, kad visi kopā, vienoti dziesmās un ticībā, pastāvējām par savas valsts atdzimšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad kā īpaši emocionāls vēstījums koncertā skan ne tikai izcila mūzika, bet arī latviešu dižgaru – dzejnieku audioieraksti viņu balsīs ar dzeju, kas veltīta mūsu zemei un tautai.

„Mans zelts ir mana tauta” koncerti šonedēļ notiks – 10.11 Ādažu kultūras centrā, 11.11 Alūksnes kultūras centrā, 13.11 Jelgavas kultūras namā. Pēc tam 15.11 Rīgā, VEF Kultūras pilī, 16.11 Latgales vēstniecībā GORS, 17.11 Krustpils kultūras namā, 20.11 Liepājas OC Rožu zālē, 25.11 Valmieras kultūras centrā un 26.11 Tukuma pilsētas kultūras namā. Jelgavā izsludināts arī dienas PAPILDKONCERTS – 13.11 pulksten 14.

Iepriekšējos gados šī cikla ietvaros tapušas programmas “Mana dziesma Latvijai”, “Latviešu kino un teātra zelta dziesmas”, “Brīvās Latvijas dziesmas”, “Manas tautas dziesmas”, „Manai Dzimtenei”, „Es savai Tēvzemei”, „Manas Tautas Likteņdziesmas”, „Dod, Dieviņi” , „Pūt, vējiņi” , “Sirdspuksti” u.c.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Koncertciklu jau no pašiem pirmsākumiem iedvesmo un atbalsta Latvijas Radio 2. Koncertu veido “Producentu grupa 7”. Biļetes „Biļešu paradīze” kasēs.

Foto un video: publicitātes/Mārtiņš Plūme

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.