Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” finālā iekļuvušas 13 pašvaldības, tostarp Jelgavas pilsētas un novada

Konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2022” finālā iekļuvušas 13 pašvaldības, aģentūru LETA informēja Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) pārstāve Zane Jēkabsone.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Finālisti cīnīsies par tituliem un naudas balvām ģimeniskas vides uzlabošanai un uzvarētāji tiks izziņoti 2023.gada pirmajā pusē apbalvošanas ceremonijā.

Konkursa trešajā kārtā, ņemot vērā pašvaldību sniegtos datus, iedzīvotāju balsojumu, kā arī vērtēšanas komisijas iegūtos datus par iedzīvotājiem pieejamajiem pakalpojumiem ģimeņu atbalstam, tālāk no katra plānošanas reģiona izvirzītas divas vai trīs pašvaldības atkarībā no iegūto punktu skaita.

No Kurzemes plānošanas reģiona finālā iekļuva Saldus novada pašvaldība un Kuldīgas novada pašvaldība, savukārt no Latgales plānošanas reģiona – Balvu novada pašvaldība, Rēzeknes novada pašvaldība un Ludzas novada pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Finālā iekļuvušas arī pašvaldības no Rīgas plānošanas reģiona, un tās ir Jūrmalas valstspilsētas pašvaldība, Ropažu novada pašvaldība un Siguldas novada pašvaldība. Tāpat par uzvaru sacentīsies divas pašvaldības no Vidzemes plānošanas reģiona un tās ir Cēsu novada pašvaldība un Madonas novada pašvaldība.

Konkursā par uzvaras lauriem sacentīsies arī trīs pašvaldības no Zemgales plānošanas reģiona, un tās ir Jelgavas valstspilsētas pašvaldība, Jelgavas novada pašvaldība un Jēkabpils novada pašvaldība.

SIF sekretariāta direktore Zaiga Pūce atzīmē, ka dotais novērtējums pašvaldībām sniegs atgriezenisko saiti un kalpos kā ceļakarte, ko iedzīvotāji visvairāk novērtē un ko, iespējams, nākotnē nepieciešams vēl uzlabot.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa norāda, ka šogad iedzīvotāji visvairāk atzinīgi novērtējuši bezmaksas vai daļēji kompensētu ēdināšanu izglītības iestādēs, transporta atvieglojumus un pakalpojumu pieejamību, kā arī pašvaldības atbalstu bērniem un senioriem.

Tāpat atzinīgi vērtēta interešu izglītības pieejamība un tās nodrošināšana bez maksas, kā arī vides pieejamība. Savukārt nepieciešams sakārtot infrastruktūru, nodrošināt atpūtas un izklaides vietas bērniem un jauniešiem, veicināt pirmsskolas izglītības iestāžu pieejamību, palielināt nodokļu atlaides, bezmaksas vai par daļēju samaksu pašvaldības sniegto pakalpojumu pieejamību ģimenēm ar bērniem, risināt dzīvojamā fonda jautājumus pašvaldībā, sakārtot veselības aprūpes jautājumus, uzsver Pūce.

Komentāros iedzīvotāji arī pauž uzslavas, gandarījumu un pateicību pašvaldībām par iespēju dzīvot savā pašvaldībā, mudina turpināt iesākto. Vienlaikus iedzīvotāji rosina rīkot vairāk pasākumus pašvaldību iedzīvotājiem turpat pašvaldībā, papildināt ar aktīvās atpūtas iespējām visām vecuma grupām un āra aktivitātēm. Kā būtisku faktoru ģimenēm draudzīgas vides veidošanā iedzīvotāji uzsver pašvaldības lomu uzņēmējdarbības un ražošanas veicināšanā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vērtēšanas komisija decembra izskaņā devās pie konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2022” finālistiem, lai klātienē pārliecinātos par pašvaldību draudzīgumu ģimenēm, iepazītos ar pašvaldību sagatavotajām prezentācijām un apmeklētu vienu apskates objektu vai pasākumu.

Konkursa noslēguma pasākumā, kas plānots 2023.gada pirmajā pusē, viena no pašvaldībām tiks atzīta par ģimenei draudzīgāko valsts mērogā un saņems naudas balvu 30 000 eiro apmērā. Savukārt katras pašvaldību grupas uzvarētājs – balvu vismaz 20 000 eiro apmērā. Kopējais konkursa naudas balvu fonds, kas tiks sadalīts starp uzvarētājpašvaldībām, būs 150 000 eiro.

Konkurss norisinās kopš 2017.gada, un tā primārais mērķis ir izcelt labākos piemērus un risinājumus, kā pašvaldības rūpējas par ģimenēm, vienlaikus veicinot arī iedzīvotāju iesaisti sev svarīgu jautājumu risināšanā. Līdztekus konkurss veido vidi arī pašvaldību draudzīgai sāncensībai, tādējādi mudinot tās attīstīt aizvien plašāku un pieejamāku ģimenēm paredzēto pakalpojumu klāstu.

Foto: SIF

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.