Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Kopš Ukrainas kara sākuma Latvijas iedzīvotāji un uzņēmumi katru dienu Ukrainai ziedojuši 104 000 eiro

Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā Latvijas iedzīvotāji un uzņēmumi Ukrainas atbalstam vidēji katru dienu ziedojuši 104 000 eiro, kopumā saziedojot 38 miljonus eiro, aģentūru LETA informēja “Ziedot.lv” komunikācijas vadītāja Ilze Ošāne.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ošāne norādīja, ka Latvijas sabiedrība kopš kara sākuma ir parādījusi augstu solidaritāti ar Ukrainu un sniegusi tai atbalstu visās nepieciešamās jomās – aizsardzībai, humānai palīdzībai civiliedzīvotājiem, medicīnas sistēmai, kultūras vērtību saglabāšana, Ukrainā elektroapgādes, ūdens, kanalizācijas, gāzes infrastruktūras atjaunošana, izglītībai, rehabilitācijai un psiholoģiskam atbalstam, atbalsts bēgļiem.

Kā liecina Valsts kancelejas 2022.gada decembra dati, 82% Latvijas iedzīvotāju atbalsta Ukrainu un 79% Latvijas iedzīvotāju jau ir snieguši atbalstu Ukrainas cilvēkiem. To pierāda Ukrainas atbalstā iesaistījušās jau esošas labdarības organizācijas, bet, kas ne mazāk svarīgi radušās daudzas jaunas iniciatīvas – Twiterkonvojs, maskēšanās tīklu pīšanas kustība “Elīzas”, 3D dronu astīšu gatavošana “Savvaļas bites”, “Uzņēmēji mieram”, biedrība “TEV”, siltu zeķu adīšana, ierakumu sveču liešana, mednieku kolektīvu iesaiste medījumu konservu gatavošanā, bēgļu atbalsta centrs “Common Ground”, informatīvās platformas – “palidzibaskarte.lv, “ukraine-latvia.com/” un daudzas citas kustības.

Latvijas sabiedrība vislielāko atbalstu ziedojumu veidā sniegusi caur labdarības organizāciju “Ziedot.lv”. Gada laikā “Ziedot.lv” ziedojuši 331 336 iedzīvotāji, 2068 uzņēmumi un 15 pašvaldības.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat iedzīvotāji jau pirmajās kara dienās vāca mantu ziedojumus, brīvprātīgi devās uz robežu Ukrainas bēgļu nogādāšanai drošībā, izmitinājuši savos mājokļos Ukrainas bēgļus, organizējuši labdarības koncertus, saulespuķu audzēšanas akcijas, mākslas izstādes, piepildīts 21 “Rīgas satiksmes” autobuss ar rīdzinieku ziedojumiem un vēl neskaitāmi citi autobusi reģionos. Ukrainas atbalsta sniegšanā plaši iesaistījušies arī diasporas latvieši gan Austrālijā, gan Amerikas Savienotās valstīs, gan Lielbritānijā organizējot dažādas iniciatīvas.

“Ziedot.lv” uzsvēra, ka gads karā ir saliedējis arī Latvijas tautu, dodot iespēju vienoties par valsts valodas lietošanu izglītības sistēmā un iestādēs un okupāciju slavinošu pieminekļu nojaukšanu. Latvijas tauta ir parādījusi savas vērtības un turpinās tās sargāt Latvijā un Eiropā.

Atbalsts Ukrainai turpinās, portālā “Ziedot.lv” ir 18 dažādas iniciatīvas Ukrainas atbalstam “ziedot.lv/ukrainai”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.