Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Krāpnieki savus upurus atrod ar sociālo tīklu palīdzību

Zemgales rajona tiesā Tukumā pasludināti spriedumi diviem krāpniekiem – Andrim R. un Andrejam J. Abi vīrieši darbojās neatkarīgi viens no otra, bet savās krāpšanas shēmās izmantoja sociālo tīklu “Facebook”. Kamēr Andris kādai dobelniecei bija izkrāpis tikai 100 eiro, par ko tika sodīts ar mēnesi cietumā, Andrejs ar viltu tika pie vairāk nekā 10 000 eiro. Tiesa, arī sods viņam bargāks – pusotrs gads aiz restēm.

Zemgales rajona tiesā Tukumā izskatīta krimināllieta, kurā par krāpšanu nelielā apmērā bija apsūdzēts Andris R. Kā liecina jau publicētais spriedums, tukumnieks, kuram bija nolūks izkrāpt naudu, 2021. gada 6. jūnijā sociālajā tīklā “Facebook” atsaucās uz dobelnieces Evas (vārds mainīts) sludinājumu, ar kuru sieviete meklēja meistaru, kas varētu uzstādīt videonovērošanas kameras.

Sarakstes laikā jaunais vīrietis stādījās Evai priekšā kā Jānis. Viņš dobelniecei ieteica sazināties ar meistaru Raimondu, kā arī iedeva ieteiktā meistara tālruņa numuru, lai gan patiesībā tas bija viņa paša numurs. Kad Eva piezvanīja, Andris R. apstiprināja, ka viņš tiešām ir Raimonds, kurš nodarbojas ar videokameru uzstādīšanu.

Abi vienojās, ka meistars aizbrauks uz Dobeles novadu, lai dabā novērtētu videokameru uzstādīšanas iespējas un izmaksas. Andris ieradās, apskatījās un pateica saimniecei, ka aparatūras uzstādīšana izmaksās 200 eiro, bet viņam vajadzīgs avanss 100 eiro, lai nopirktu videokameras. Eva piekrita. Viņai gan nebija skaidras naudas, bet viltus meistars saimnieci laipni aizvizināja līdz tuvākajam bankomātam, kur saņēma prasītos 100 eiro.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.