Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Kriminalizē transportlīdzekļa viltotas numura zīmes izmantošanu

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Krimināllikumā, nosakot sodu par transportlīdzekļa viltotas reģistrācijas numura zīmes izmantošanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izmaiņas veiktas pēc deputāta Andreja Judina (JV) priekšlikuma.

Par šādu pārkāpumu paredzēts sods vai nu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods.

Jau līdz šim likumā šāds pats sods ir paredzēts par transportlīdzekļa numura zīmes nelikumīgu izgatavošanu, realizēšanu, izsniegšanu, viltošanu vai iznīcināšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Septembra vidū Valsts policija (VP) paziņoja, ka nepilnu divu nedēļu laikā bija konstatējusi vairāk nekā 30 gadījumus, kad satiksmē pamanīti transportlīdzekļi ar aizdomīgām numurzīmēm – tās lielākoties bija manītas automašīnām no Krievijas.

Publiski pieejamā informācija liecina, ka Krievijā nelegāli izgatavotas automašīnu numura zīmes bez valsts identifikācijas piedāvā iegādāties, lai šīs valsts autovadītājiem Eiropā nebūtu “jāizbauda” augošā nepatika pret Krieviju saistībā ar tās veikto karu pret Ukrainu.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (9)

 1. Nu, šeit likumdevējam bija jāizrāda saprāta pazīmes, pareizi definējot “viltotas numurzīmes” jēdzieenu, jo, piemēram, civilizētajās valstīs numurzīmes izgatavo pat auto serviss un auto dīleri un vienīgā viltojuma pazīme ir tad, ja burti un cipari neatbilst reģistrētajiem. Jā, šoreiz ir pavisam cita tēma, bet mēs nevaram radīt haosu, tikai lai ieriebtu okupantiem. Mēs jau visas Eiropas mērogā ar to nodarbojamies vairāk pa pus gadu.

  2
  2
     1. Pajol, es nerunāju par CSN definīciju kā tādu. Turklāt, tu jauc CSL ar CSN, bet tas jau tev, jelgavānim vidējam, ir absolūta norma.
      Tāpēc jau jums ir večuks domes vadībā…

      1
      3
      1. Es runāju par tavu izpratnes trūkumu stāvvietu ziņā. Bet ja nevēlies apgūt to, vari vismaz sagatavot “civilizētajās valstīs” sarakstiņu, kurās varot vnz uzzīmēt vārtrūmē, nevis iegūt no konkrētas iestādes. Es EEZ robežās vairāk par pusotru kaut kā nespēju saskaitit.

       1
       1
       1. Tu vēl joprojām esi abižojies par to ka nedomāju tāpat kā tu par pārvietošanos pa stāvvietu un tālab tagad man sekosi un komentēsi visur? Tu tiešām esi slims, vai tā ir tikai tava rakstura īpatnība?

         1. Nedomāju, ka man ar tevi tad vispār gribas turpināt komunicēt, jo tāda laika pakāšana vien ir. Pat CSN tu spēj izlasīt 154 punktu, ka priekšroka ir gājējam un tālāk tavas acis neredz, ka nedrīkst „nepamatoti traucēt transportlīdzekļu braukšanu”.
          Valstis ir, piemēram, Īrija un Anglija. Tur var numurzīmi iegūt pie dīlera, piereģistrējot auto. Daudzās valstīs drīkst izmantot pagaidu numurzīmes, ja īstā ir nokritusi. Vajag vēl? Pats nespēj sameklēt?
          Iespējams, tev, kā lumpenim ir vienalga, ka firmai, kas ražo numurzīmes un tehapskates uzlīmes, tiek brutāli pārmaksāts, bet tev kā kājāmgājējam vai ļisapesdistam tas ir tīri ok.
          Atbrīvo planētu no sevis un būsi izdarījis visiem pakalpojumu!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.