Kristapa Roķa “hat-trick” palīdz pievarēt “Prizmu”

Kristaps Roķis
“Zemgale/LLU” uzbrucējs Kristaps Roķis | Foto: Ruslans Antropovs

Hokeja komanda “Zemgale/LLU” šovakar izbraukumā ar rezultātu 6:2 (1:1; 3:1; 2:0) pieveica “Prizma” sportistu. Pirmo reizi sezonā ar trīs vārtu guvumu vienā spēlē (“hat-trick”) atzīmējās uzbrucējs Kristaps Roķis.

Gaidīti pirmā trešdaļa iesākās ar “Zemgale/LLU” pārsvaru ripas kontrolē, bet ne tik lieliem ātrumiem, kā pēdējā spēlē pret “Mogo/LSPA”. Jelgavnieki brīžiem spēlēja pārāk sarežģīti, cenšoties izspēlēt kombināciju līdz tukšiem vārtiem, bet zaudējot ripu ledus saimnieku aizsardzībās līnijās.

Trešdaļas vidū jelgavnieku minstināšanās aizsardzībā maksāja ar zaudētiem vārtiem, kurus Mariusa Bajaruna-Galēja vārtos ieraidīja “Prizma” uzbrucējs Everts Ozols – 0:1.

“Zemgale/LLU” hokejistiem bija nepieciešamas tikai 42 sekundes, lai izmantotu līdzīgu aizsardzības kļūdu rīdzinieku laukuma pusē un spēles rezultātu izlīdzināja Edgars Kulda – 1:1. Līdz trešdaļas beigām katrai no komandām bija iespēja vienu reizi spēlēt vairākumā, bet šo svarīgo spēles elementu neviens savā labā neizmantoja.

Otrajā trešdaļā “Zemgale/LLU” mēģināja izmantot “tuvā soliņa” priekšrocību, bet ripas raidījumu precizitāte nebija tāda, kādu vēlotos paši sportisti. Tuvu trešdaļas vidum “Prizma” hokejisti atkal izmantoja jelgavnieku kļūdu aizsardzībā un pieredzējušais uzbrucējs Armands Bērziņš otro reizi rīdziniekus izvirzīja spēles vadībā – 1:2.

Trešdaļas turpinājumā “Prizma” spēlētāji sāka zaudēt spēkus un pieļaut kļūdas disciplīnā. Jelgavniekiem tika dota iespēja trīs reizes spēlēt vairākumā un visas tās viņi izmantoja savā labā. Rezultātu ar metienu no zilās līnijas izlīdzināja aizsargs Renārs Kārkls un vēlāk uzbrucēji Kristaps Roķis un Edgars Kulda izvirzīja “Zemgale/LLU” spēles vadībā – 4:2.

Trešajā trešdaļā “Zemgale/LLU” pilnībā kontrolēja spēles gaitu un kārtējo reizi “izšāva” jelgavniekus “melnais zirdziņš”  – Kristaps Roķis. Jaunais uzbrucējs guva vārtus pašas trešdaļas sākumā un beigās, kad komanda spēlēja vairākumā – 6:2. Kristapam šī bija pirmā reize sezonā, kad viņš guva trīs vārtus vienā spēlē (hat-trick).

Vārtu guvēji:

“Zemgale/LLU”: 10:23 Edgars Kulda (Ozoliņš); 34:03 Renārs Kārkls (Jekimovs) – vairākums; 36:00 Kristaps Roķis (Strādnieks, Grekovs) – vairākums; 38:19 Edgars Kulda (Kārkls, Ostaņkovičs) – vairākums; 43:39 Kristaps Roķis (Vītols); 48:00 Kristaps Roķis (Kulda, Jekimovs).

“Prizma”: 09:41 Everts Ozols (Laugalis); 27:46 Armands Bērziņš (Riekstiņš, Straupe).