Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Krīzes centrā nogādā mazgadīgus bērnus

Jelgavā. Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirknī tika saņemta informācija, ka alkoholisko dzērienu veikalā ienācis trīsgadīgs bērns, kurš nespēj paskaidrot, kur ir viņa vecāki un dzīvesvieta. Notikuma vietā nekavējoties ieradās likumsargi, un, kad tika noskaidrota mazgadīgā bērna mājvietas adrese, izrādījās, ka abi vecāki ir alkohola reibumā un dzīvoklī atrodas vēl trīs nepilngadīgie. Vecāki par pārkāpumiem tiks saukti pie administratīvās atbildības, savukārt visi bērni tika nogādāti drošā vidē, informēValsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Dace Kalniņa

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā paskaidro D.Kalniņa, Jelgavas iecirkņa policisti saņēma izsaukumu uz alkoholisko dzērienu tirdzniecības vietu, kura pārdevēja informēja, ka veikalā bez pieaugušas personas pavadības ienācis trīsgadīgs bērns un viņš nespēj nosaukt savu dzīvesvietas adresi, kā arī nevar pateikt, kur atrodas viņa vecāki. Notikuma vietā nekavējoties ieradās policisti un, kamēr likumsargi runāja ar bērnu, veikalā ienāca vīrietis, kurš viņu atpazina kā savu atvasi.

Veicot pārbaudi, tika konstatēts, ka vīrietis atrodas alkohola reibumā, tāpēc likumsargi devās viņam līdzi uz viņa dzīvesvietu. Atklājās, ka mājās antisanitāros apstākļos dzīvo vēl trīs nepilngadīgi bērni, dzimuši 2011., 2013. un 2014. gadā. Tāpat arī bērnu māte atradās acīmredzamā alkohola reibumā, taču viņa atteicās veikt pārbaudi, uzvedās agresīvi, turklāt vainoja vecākos bērnus, ka viņi nav pieskatījuši jaunāko atvasi, kura viena pati devusies staigāt pa Jelgavas ielām.

Ņemot vērā notikušo, policisti pieņēma lēmumu šķirt bērnus no ģimenes, un visi četri nepilngadīgie tika ievietoti krīzes centrā. Savukārt vecāki par bērnu aprūpes pienākumu nepildīšanu tiks saukti pie administratīvās atbildības.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts policija aicina kaimiņus un līdzcilvēkus jautājumos par bērnu aprūpi būt vērīgiem, nepalikt vienaldzīgiem un informēt par iespējamiem pārkāpumiem, jo policisti pārbauda ikkatru gadījumu, lai jaunā paaudze var dzīvot drošā vidē un bez bailēm.

Atsavina narkotikas

Latvijā. Policija atsavinājusi prāvus narkotiku krājumus, tostarp marihuānu, kas, visticamāk, kontrabandas ceļā ievesta no Spānijas tālākai realizācijai. Valsts policijā bija saņemta informācija par narkotiku kontrabandu, kas Latvijā tiek ievesta no Spānijas. 13.maijā likumsargi uz Vidzemes šosejas apturēja automašīnas vadītāju. Veicot kratīšanu transportlīdzeklī, pārtikas kravā – čipsu pakās – tika konstatēti kopumā pieci kilogrami marihuānas. Veicot vairākas kratīšanas personas dzīvesvietā un garāžā, konstatēti vēl 11 kilogrami marihuānas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.