Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

15.jūnijā Jelgavā, Zemgales prospektā 7 durvis vērs bibliotēka “Zinītis” (FOTO) 40

Jelgavas pilsētas bibliotēkas filiāle bērnu un jauniešu bibliotēka “Zinītis” klātienes apmeklējumiem tiks atvērta 15. jūnijā, informē bibliotēkas pārstāve Gundega Kalniņa.

Kopš 1978. gada bibliotēka atradās pašā pilsētas centrā Lielajā ielā 15, bet nu tā pārcelta uz jaunām telpām Zemgales prospektā 7.  Bibliotēka „Zinītis” izvietota ēkas vēsturiskajā daļā, kas celta 1888. gadā par grāmatizdevēja Gustava Ādolfa Reiera Jelgavas pilsētai testamentā atstāto mantojumu. Šķiet būtiski, ka kultūras pilsētas Jelgavas vēsture tiek turpināta, nodrošinot mūsdienīgu, aicinošu un atbalstošu vidi jaunatnei –  bērnu un jauniešu bibliotēku un jaunrades namu „Junda”, kas iemieso garīgās vērtības un vairo radošumu. 

“Mīļi gaidīsim bibliotēkā “Zinītis” ikvienu mūsu uzticīgo lasītāju, jelgavnieku un pilsētas viesi. Pie mums ir patiešām jauki un mājīgi. Jelgavā radīta vieta, kur lasīt, atvilkt elpu un iegūt jaunas zināšanas. Ieeja bibliotēkā no Zemgales prospekta puses. Bibliotēka pieejama arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem un jaunajiem vecākiem, jo ēkas pagalma pusē iebūvēts lifts. Vasarās bibliotēka būs atvērta darba dienās no pulksten  9 līdz 17,” uzsver bibliotēkas pārstāve. 

Foto: Jelgavas pilsētas bibliotēka un Eva Pričiņa

Pievieno komentāru

Komentāri 40

Vilšan

Pieaugušajiem tur grāmatas būs minimāli? Tagad, kad brīvā laika vairāk, izdomāju uztaisīt sarakstu ar grāmatām, ko gribu izlasīt tuvāko gadu laikā. Pie reizes iegāju katalogā, lai sev atzīmētu, kurā bibiotēkā tās pieejamas. No mana saraksta kādas desmit grāmatas, kas bija Zinītī, tur vairs nav:( Norakstītas? Izmestas? Tās bija ne vairāk kā padsmit gadus vecas, nebija nolietotas un bija lasītāju lietotas, arī pēdējos gados. Kur tās pazudušas? Jaunas telpas, pasākumi utt. ir labas lietas, bet kāpēc tas viss uz bibliotēkas pamatvērtību- grāmatu, rēkina?
Un, protams, darba laiks darbadienās 9-17 galīgi nav strādājošiem piemērots.

pirms mēneša, 2020.06.03 18:15

Bibliotēka

Lasītājam arī bērnu un jauniešu bibliotēkā iespējams pasūtīt izdevumus no citām bibliotēkām. Tomēr vēršam uzmanību, ka šī bibliotēka vairāk orientēta uz bērniem un jauniešiem un pieaugušo literatūra tur būs pieejama ierobežotāk. Turpat netālu atrodas Jelgavas pilsētas biliotēka ar ļoti plašu krājumu, aicinām apmeklēt to. Ierosinājumus un pārdomas varat sūtīt uz info@biblioteka.jelgava.lv. Mēs priecāsimies par lietišķu domu apmaiņu.

pirms mēneša, 2020.06.05 09:02

!?

Vilšan- jautājums jums! Kā jums šķiet, bibliotēkas grāmatas ("Tās bija ne vairāk kā padsmit gadus vecas, nebija nolietotas un bija lasītāju lietotas"(citāts))- nenolietojās??? Ja grāmata ir pieprasīta, ja tā tiek izmantota,lasīta tā tiešām NENOLIETOJĀS padsmit gadu garumā??? Atļaujos par Jūsu teikto pasmaidīt :)

pirms mēneša, 2020.06.06 09:39

Vilšanās

Padsmit gadu veca grāmata ir lasīta vidēji 30-40 reižu, sākot no 10 reizēm pirmajā gadā līdz kādai vienai reizei pēdējo gadu laikā. Cietos vākos esoša grāmata to normāli lietojot ir ļoti pieklājīgā stāvoklī. !?, beidz lasīt ar speķainiem pirksteļiem!

pirms mēneša, 2020.06.06 19:32

Lasītājai

Netālu ir lielā bibliotēka,Aizejiet droši,jums palīdzēs.Nevajag meklēt pieaugušo grāmatas starp bērnu un jauniešu grāmatām.

pirms mēneša, 2020.06.04 17:46

Lasītāja

Nekas cits neatliks kā pielāgoties un iet uz lielo, diemžēl tā sestdienās ir ciet, bet citās dienās man grūti tikt.

pirms mēneša, 2020.06.04 19:49

jelgavniece

Cilvēkiem,kuri strādā Rīgā jau nav iespējams tikt uz bibliotēku,jo sestdien un svētdien vasarā slēgts.
Varbūt varēja vasarā sestdienās strādāt īso darba dienu un būtu jauki.

pirms mēneša, 2020.06.04 21:32

Ieteikums Jelgavniecei

Ja esat radusi iespēju strādāt Rīgā, kādēļ neizmantojat iespēju izmantot kādu no Rīgas bibliotēkām? Beidzat darbu, aizejat uz sev ērtāko, tuvāko un pareizi strādājošo lielpilsētas bibliotēku, paņemiet lasāmvielu un tad dodaties uz savu guļamvagonu Jelgavā! Kur problēma?

pirms mēneša, 2020.06.06 09:45

egle1

Tam vai tai, kas vīzdegunīgi iesaka Rīgā strādājošiem ņemt grāmatas Rīgā - neaizmirstiet, ka Rīgā strādājošie maksā IIN jūsu guļamrajonam, tāpēc tiesīgi saņemt pakalpojumus Jelgavā. Un jā- es arī neeju uz Jelgavas bibliotēkām vasarā, tāpēc, ka tās nestrādā brīvdienās. Tiešām tik grūti būtu saorganizēt darbu brīvdienā, bet nestrādāt, piemēram, pirmdienās? Nu nekas- beigsies jums vecā lasītāju paaudze, sāks vērt bibliotēkas vienu pēc otras ciet, dancosiet pakaļ katram apmeklētājam.

pirms 30 dienām, 2020.06.07 13:14

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Tā gan ir, vajag lai bibliotēkas strādā sestdienās un svētdienās. Obligāti, jo bibliotekāri jau nav cilvēki, viņiem nav ģimenes, viņi nevēlas brīvdienas pavadīt ģimenes lokā, viņiem jāprotas un jāizpatīk dažiem neapmierinātajiem, kuriem cita nav ko darīt, kā vasarā sestdienās un svētdienās uz bibliotēku iet.

pirms 28 dienām, 2020.06.09 16:23

Lasītājs

Tiešām nesaprotami,kādēļ sestdienās nestrādā.Labāk svētdienās būtu īsāks darbalaiks,bet sestdienās bibliotēka būtu atvērta.

pirms mēneša, 2020.06.04 21:51

.,.

Bibliotēka Jelgavā nav domāta cilvekiem un brīvo brīžu vaļaspriekam- grāmatu lasīšanai. Jelgavā, kā jau pilsētā ar izaugsmi, viss notiek moderni, " un visiem jādzīvo jau nākotnē- internetā!

pirms mēneša, 2020.06.04 22:06

To daudzi sapratuši,dzīve pārvēršas virtuālajā nevis reālajā.Jūsu secinājumam par bibliotēku jāpiekrīt.

pirms mēneša, 2020.06.05 00:07

Bibliotēka

Paldies par viedokļiem, tomēr gribam vērst uzmanību, ka laikā no 1.septembra līdz 31.maijam bibliotēkas Jelgavā ir atvērtas 7 dienas nedēļā. Sestdienās: Zinītis, Miezītes un Pārlielupes bibliotēka un svētdienās: pilsētas bibliotēka. Vasaras darba laika ir ieviests ņemot vērā apmeklējumu intensitāti un sestdienās joprojām vaļā ir Pārlielupes un Miezītes bibliotēkas. Ierosinājumus un pārdomas varat sūtīt uz info@biblioteka.jelgava.lv. Mēs priecāsimies par lietišķu domu apmaiņu.

pirms mēneša, 2020.06.05 08:55

Lasītāja

No ļoti daudziem esmu dzirdējusi neapmierinātību ar vasaras darba laiku. Bet jāsaprot, ka tāpat neko nemainīs, jo šeit ir Jelgava. Miezīte un Pārlielupe ne katram ērta, ja nav auto.
Un būtu jauki, ka no citām bibliotēkām sūtītajām grāmatām ieviestu ilgāku rezervācijas laiku, piemēram, nedēļu, nevis 3 dienas, jo strādājošais ne vienmēr var savu laiku saplānot tā, lai tajās 3 dienas iekļautos, ja nezin kurā dienā grāmatu atsūtīs.

pirms mēneša, 2020.06.05 09:53

Bibliotēkas darbiniece

Ja grāmata ir jauna un uz to ir rinda, vai būtu prātīgi to rezervēt nedēļu? Bet parasti grāmatas tiešām tiek rezervētas uz 3 bibliotēkas darba dienām, bet ja lasītājs nevar iekļauties noteiktajā laikā un izņemt sev rezervēto grāmatu, lūdzu zvaniet, informējiet un grāmata tiks rezervēta līdz datumam, kurā varēsiet izņemt.

pirms mēneša, 2020.06.05 12:44

Lasītāja 2

Skumji, ka nepatīk Jelgava. Nav tak tik liela pilsēta un sabiedriskais transports arī ir pieejams, un galu galā sestdienā lēna pastaiga vai brauciens velosipēdu uz Miezītes bibliotēku ir ļoti patīkams. Miezītes un Pārlielupes bibliotēkā strādā lieliskas bibliotekāres. Bet bubināšana, laikam, cilvēkiem ir tik pat nepieciešama kā gaiss. Lai veselība lasītājam.

pirms mēneša, 2020.06.05 15:42

Lasītāja

Lasītājai 2 Lūdzu iemācies ieklausīties citu viedoklī to nesaucot par bubināšanu. Saprātīgi domājoši uzņēmumi, iestādes ieklausās savos klientos, arī ja tie izsaka domas par to kā būtu labāk un kas neapmierina, sagādā vilšanos pakalpojumos.
Bibliotēkas darbiniece. Paldies, rudenī mēģināšu sarunāt, ka izņemšu svētdienās.

pirms mēneša, 2020.06.05 16:43

Zinātāja

Vasarās ir mazāk lasītāju, jo daudziem ir sākušies dārza darbi un pludmales sezona, tāpēc arī ir pāreja uz vasaras darba laiku.

pirms mēneša, 2020.06.05 12:49

Lasītājai

Jums taisnība.Miezīte no Jelgavas centra atrodas 3,5-4km.Un bibliotēkas ir paredzētas lokālajiem iedzīvotājiem.Bubina tikai zirgi,tāda ir attiecību kultūra.

pirms mēneša, 2020.06.05 18:59

Bibliotekāre

Cilvēki, mīļie! Vai tiešām bibliotēka ir tā, par kuru ir tik nejauki jāizsakās, jānozākā un jānopeļ?
Sakiet lūdzu, ja ir nepieciešamība klātienē apmeklēt banku, kādu risinājumu varat piedāvājat man? Bankas strādā TIKAI darba dienās, es arī strādāju darba dienās, un ir VIENA DIENA NEDĒĻĀ, kad bankas darba laiks ir līdz 18.00 ... Labprāt dotos uz banku sestdienā vai svētdienā, bet...

pirms mēneša, 2020.06.06 09:25

Lasītāja

Kur šeit ir kaut viena frāze,kas nozākātu bibliotēku??? Man patīk Jelgavas bibliotēkas un eju tur regulāri. Ja kāds šeit vai citos portālos padalās ar savu sāpi par to, ka grāmatas izņemtas no fonda un uzraksta, ka varētu būt citi darba laiki-tā ir nopelšana???
Starp banku un bibliotēku ir neliela atšķirība- uz bibliotēku eju reizi nedēļā, uz banku reizi gadā. Tiešām Jums vajag katru nedēļu iet uz banku?

pirms mēneša, 2020.06.06 10:33

Lasītājai

Vienā reizē var paņemt vairākas grāmatas, lai nav katru nedēļu jāiet. Palūgt draudzenei, bērniem vai vēl kādam, lai izlasīto grāmatu nogādā atpakaļ bibliotēkā. Risinājumu vienmēr var atrast, ja vien ļoti vēlas.

pirms mēneša, 2020.06.06 14:56

Lasītāja

Es ņemu uz nedēļu, man neliekas pieņemami sagrābties kaudzes un prasīt pagarinājumus, kad citi gaida tās grāmatas. Nodot jau nav problēma, kopš ieviesta kaste.

pirms mēneša, 2020.06.06 15:15

Lasītajai

"Bibliotēka Jelgavā nav domāta cilvekiem un brīvo brīžu vaļaspriekam- grāmatu lasīšanai"- zākā ko vien var...- dumja frāze!
Bet par banku piekrītu bibliotekārei par visiem 100 %, lai aizietu kaut vai to pašu vienu reizi gadā, ir problemātiski saskaņot savu darba laiku ar bankas darba laiku.

pirms mēneša, 2020.06.06 17:18

jautājums

Man ir lūgums nosaukt grāmatas no Jūsu (Vilšan) sarakstā:

"Tās bija ne vairāk kā padsmit gadus vecas, nebija nolietotas un bija lasītāju lietotas, arī pēdējos gados."

pirms mēneša, 2020.06.06 18:04

Vilšanās

Kāda tam vairs nozīme? Tulkotā daiļliteratūra, pamatā Zvaigznes, Kontinenta izdevniecībās izdotie, vēl daži vēsturiskie un par citu tautu kultūru.

pirms mēneša, 2020.06.06 19:26

jautājums

to Vilšanās
Tie ir tikai tukši vārdi! Ja Jūs nepaspējāt ... gadu izlasīt, tad atmiņā palika nosaukumi!?

pirms mēneša, 2020.06.06 20:04

Vilšanās

Kāpēc man tās visas grāmatas bija jāizlasa šogad? Domāju, kad gribēšu, tad lasīšu, tiešām nerēķinājos ar situāciju, ka tās vairs nebūs.

pirms mēneša, 2020.06.06 20:19

eglei1

Pievienojos jūsu,uzslavas vērtajam komentāram par 100%.Ļoti pareizi uzrakstījāt.

pirms 30 dienām, 2020.06.07 14:07

jautājums

to Vilšanās
Saraksta nav!!! Situācija ir izdomāta :)))

pirms 30 dienām, 2020.06.07 14:14

Vilšanās

Lūdzu norādi mērķus, kādiem Tev vajadzīgs mans grāmatu saraksts un savu e-pastu, lai varbūt to Tev aizsūtītu.
Bibliotēka manu komentāru izlasīja, uzzināja, ka ir izmestas grāmatas, kuras kāds gribēja izlasīt. Uz to, ka no tā izdarīja secinājumus, pat neceru.

pirms 30 dienām, 2020.06.07 14:37

jautājums

to Vilšanās
Kāpēc Tu, ja es uz Jūs?
Es, kā bibliotēku lasītāja, varu pasūtīt un saņemt no bibliotēkām visu, ko gribu... Protams, katrai grāmatai ir savs "gaidīšanas" termiņš, dažreiz grāmata nav tik ātri pieejama, jo pārāk daudz gribētāju :))) Labāk tērēt laiku grāmatu lasīšanai, nevis komentaru rakstīšanai... Lai Jums izdodas izlasīt grāmatas no saraksta!

pirms 30 dienām, 2020.06.07 15:02

Vilšanās

Atvainojos par Tu, tā interneta vidē ir pierastāka uzruna un neiedomājos, ka Jūs jau tik cienījamā vecumā. Redziet, es strādāju un es nevaru izplānot laiku, kad un cik paspēšu izlasīt, tāpat varu netikt pēc grāmatas, kad tā tiks saņemta, vasarā jau nu nepavisam, tā kā sūtīšana man šobrīd nav izeja.

pirms 30 dienām, 2020.06.07 15:37

Vilšanās kundzei

Pa kuru laiku Jūs lasāt grāmatas, ja nemaz un necik nav laika? Varbūt tomēr varat pasūtīt grāmatu un palūgt draudzenei, bērniem vai vēl kādam, lai izņem no bibliotēkas, ja pati netiekat.

pirms 29 dienām, 2020.06.07 18:40

Vilšanās

Piemēram, trīs nedēļas nav laika, tad vienu ir, kad lasu cik gribu. Tāpat pirms lasīšanas gribu pāršķirstīt un saprast, vai to gribu lasīt konkrētajā brīdī. Sūtīšana der tikai, ja grāmata vai vismaz autors labi zināms.

pirms 29 dienām, 2020.06.07 19:15

to vilšanās kundzei

Tas ir jauki,ja cilvēks daudz lasa un ir plašas intereses.Tur nav nekā nosodāma.

pirms 29 dienām, 2020.06.07 20:40

Pieaugušais

Inteliģents cilvēks šeit nebūtu rakstījusi par saviem nepiepildītiem sapņiem (grāmatu sarakstu), bet papriecājas par jaunu iespēju bērniem un jauniešiem tikt pie savas bibliotēkas!
Pieaugušiem ir daudz bibliotēkas pilsētā - paņemiet tur, bērniem - vienīga :)

pirms 29 dienām, 2020.06.07 20:55

Kvota

Turpat blakus klucis arī strādā tikai līdz pieciem. Strādājoši cilvēki darba dienās netiek arī uz kluci.

pirms 29 dienām, 2020.06.08 10:13

Grāmatu tārps

Arī mazam tārpiņam gribas papriecāties.

pirms 26 dienām, 2020.06.11 10:29

Kultūra un izklaide