Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Annas dienas svinības Jelgavas Sv. Annas baznīcā (FOTO)

Annas diena nosvinēta godam – tādu sajūtu vadīti, savās tālākajās svētdienas gaitās varēja doties Jelgavas sv. Annas draudzes locekļi un ne tikai oficiāli šai draudzei piederīgie. Dievkalpojums Annas dienas rītā noritēja svinīgāk nekā citkārt – sākās ar procesiju un apsveikumu draudzei. Draudzes ļaudis jau izsenis pieradināti pie solīda muzikālā fona, bet šoreiz koris, solisti un ērģelniece Māra Ansonska bija īpaši pacentušies. Pēc dievkalpojuma mācītājs Uldis Gailītis aicināja klātesošos, kas bija sanākuši svētkiem atbilstošā kuplā skaitā, neizklīst, bet uzkavēties baznīcas dārzā, kuru dienu iepriekš talkas reizē bija uzposuši draudzes locekļi.

"26. jūlijs pēc kalendāra ir Annas, un mēs svinam ne tikai vienkārši vārda dienu, bet draudzes dzimšanas dienu," tā mācītājs Valdis Vircavs, kam šie nav pirmie Dārza svētki par godu Annām. "Cilvēki no visas mūsu vismaz 800 cilvēku lielās draudzes sanāk kopā un svin. Kad šī tradīcija īsti iesākās, pat nezinu, bet, kad es 2008. gadā kā ticīgs cilvēks ienācu šajā draudzē, Annas diena tika jau svinēta."

Ko darīt netrūka arī šoreiz, pie tam draudzes aktīvs, Indras Soikas – Dreimanes rosināts, bija padomājis gan par lieliem, gan maziem. Sadraudzības mielastam sekoja izzināšanas spēle visai ģimenei par Jelgavas Sv. Annas baznīcu "Zini vai mini!", mazākie (un ne tikai) cītīgi darbojās apgleznošanas studijā "Izzini un izkrāso Lutera Rozi!", aktīvākos aizrāva šķēršļu pārvarēšanas stafete "Esi stiprs un drosmīgs!". Nopietnāk noskaņotie varēja "bez distances" parunāt ar mācītājiem U.Gailīti un V.Vircavu, kā arī pie Mārtiņa Lutera četrsimtgadei par godu 1883. gadā stādītā ozola ar evaņģēlistu Tāli Freimani tuvāk izzināt iespējas, ko var dot Lutera akadēmija. Dienas garumā dārzā varēja iegādāties Santas Knopkenas "Omītes pasaku" grāmatas ar autores veltījuma ierakstiem, darbojās fotostūrītis. Bija arī izloze ar tikai pilnām lozēm un noslēgumā – slavēšana un pateikšanās Dievam, vienojoties kopīgās dziesmās.

Vairāk lasiet nākamajā “Zemgales Ziņu” numurā 30. jūlijā

Foto Eva Pričiņa

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide